Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen színű egy jó minőségű...

Milyen színű egy jó minőségű 100% szintetikus motor olaj?

Figyelt kérdés

Az USA-ban éltem több évtizeden keresztül, mindig 100%-os szintetikus motor olajat használtam a kocsijaimban, magam cseréltem az olajat. Ezek az olajak mindig, kivétel nélkül teljesen átlátszó, szintelen voltak és 7500 mérföld után is leeresztéskor még mindig világos barna vagy sötét sárga színük volt.


Itthon használok egy szintetikus motor olajat ami nem színtelen hanem eleve világos barna színű és nem értem, hogy hogy lehet, hogy kint az USA-ban szintelen a szintetikus olaj, itthon meg nem.


Valaki hozzá tud szólni ehhez a témához?



2022. ápr. 14. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Amerikéban még nem éltem ez tény


De én még színtelen motorolajat sem láttam soha


Europában is forgalmaznak nagy USA cégek motorolajat, pl: valvoline de egyik se színtelen


Nem igazán tudom elképzelni hogy egy motorolaj színtelen legyen, és azt sem hogy a csere intervallun alatt ne "koszolodjon"

Olajcsere után 1-200 kilóméter után minden motorolaj elkezd besötétedni, ez azt is mutatja hogy müködika motorolaj, mert nem csaka kenés, a hűtés a feladata, de a motorban a koksz lerakódások megakadájozása(úszik az olajban a kosz)


Igy a kérdésedből ítélve eléggé kétségesnek gondolom hogy volt éeletedben is motorolajos kanna a kezedben!

2022. ápr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

New conventional oil is a light caramel color. It has some natural organics, which give it this hue. On the other hand, the pure synthetic oil base is clear. Thus, while a motor oil manufacturer can create any color combinations, adding dyes, pure synthetics are more likely to be clear


[link]

2022. ápr. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
arany
2022. ápr. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

maradjunk annyiban, hogy a yenkiknél minden oké, nálunk minden szar...

Én itt a vasamba 0W20-at töltök, de az sem víztiszta, hanem kellemes akácméz színű..


Jó tudni, hogy vannak boldog országok.

2022. ápr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Eddig minden olaj, amit betöltöttem sárga színű volt. Egy fajta volt, ami majdnem színtelen, az meg is lepett. Eddig minden autómba szintetikus volt az előírás. Az első út után pedig korom fekete a nívópálcán, mivel dízel autóm van. Amit újonnan vettem 0 km-esen, mire a szalonból hazaértem vele, az is fekete lett.
2022. ápr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
lehet kapni kék illatosított olajat is, talán a xado vagy mi árulja, az lehet hogy illik az autódhoz.
2022. ápr. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!