Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új gázolajszűrő beszerelésekor...

Új gázolajszűrő beszerelésekor mindenkép szükséges feltöltenem üzemanyaggal a szűrőt? Golf 3 1.9 tdi

Figyelt kérdés
Szeretnék gázolajszűrőt cserélni, néztem egy "Autodoc" gázolajszűrő cserés videót, ott kézi pumpával feltöltötték a szűrőt mielőtt teljesen beszerelték. Ha ezt a lépést kihagyom,mi történik? Levegős lesz a rendszer..? Golf 3 1.9 TDI

2022. ápr. 15. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jobban jársz ha tele teszed.
2022. ápr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Legyen tele. Nem ismerem azokat a motorokat, szóval nem tudom neked megmondani, hogy mennyire probléma, ha levegős marad, de a legjobb, ha nem bízod a véletlenre. Van olyan, ami simán kidolgozza magából a levegőt, meg van olyan is, amit még a legapróbb levegőbubórék is megöl, emiatt még légteleníteni is jókora szopás (2.0 HDi/TDCi). Mondjuk szerintem olyan hulladék nem lehet, mint az, de attól még ütközhetsz problémába légtelenítés nélkül.
2022. ápr. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Nem marad levegős mert ott nyomás van, csak ha üresen teszed fel akkor sok idő mire kidolgozza a levegőt.
2022. ápr. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Alapvető eljárás mindenféle dízelautónál, hogy légtelenítünk, ha megbontjuk az üzemanyagrendszert. Egyrészt az adagoló/szivattyú/ kenését is maga a gázolaj látja el, így ha előtte megbontjuk, és levegő jut a rendszerbe, akkor szárazon futhatnak az alkatrészek egy ideig, ami nem tesz neki jót. Másrészt rengeteg esetben nem is képes felszívni közvetlenül a tankból, ha nincs külön elektromos átemelőszivattyúja, és tegyük fel a komplett szűrő tele van levegővel. Valamilyen módszerrel biztosan lehet légteleníteni, ez típusfüggő, de én semmiképp nem hagynám ki.
2022. ápr. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Vettem kézi pumpálós üzemanyagszivattyút, így sikerült feltöltenem a szűrőt mielőtt végleg beszereltem. Kitűnően működik. :) Azért jó ez a kis kézi szivattyú mert bármi mást is lehet vele tölteni, pl jól jön amikor váltóolajat cserélek majd egyszer.
2022. ápr. 16. 10:04
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget és a válaszokat! Ment a zöld mindenkinek!
2022. ápr. 16. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!