Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tapasztalat BMW 118d-vel?

Tapasztalat BMW 118d-vel?

Figyelt kérdés

Elso auto vasarlasa elott állok. Nagyon tetszik az audi A1 es a BMW 118d.

A BMW-vel kapcsolatban kerestem videokat stb de nem nagyon talaltam. Kivancsi lennek akinek ilyen autoja van annak mi a tapasztalata?



#autó #BMW #Bmw118d
2022. ápr. 16. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Eddig volt vagy 3 motor a 18d-kben, szóval évet jó lenne tudni.
2022. ápr. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Volt és van ilyen autóm. Illetve ezzel a motorral. Nem nagyon rosszak, viszont amelyik motor jobb az a kora miatt kockázatos.
2022. ápr. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Nekem 320D-m volt ami tulajdonképpen ugyanezzel a motorral van szerelve feltéve, hogy olyan 2004-2007 időszakról beszélünk!


Az M47-es motor a BMW egyik legjobb dízel motorja, megfelelő karbantartás mellett a világból kimegy!


Ez utáni motor 2008-2013 között az N47 volt ami egy eléggé törődős motor, láncszakadásra jellemző valamint hengerfal repedés is előfordul!


2014 után valahogy bejött a B47-es motor ami úgy tudom szintén törődős, meg jellemző rá a kigyulladásos mizéria is amit ha jól emlékszem olyan 2018 után orvosoltak csak gyárilag.


Az Audi A1-ből nekem a sport változat van S1-es modell, így az alapváltozatokat nem ismerem, mennyire dinamikusak, meg nem is derül, ki hogy melyik motoros A1-re gondolsz CRTDI vagy TFSI, bár mivel ez a kocsi 2010-ben debütált, így addigra VW CRTDI már eléggé kiforrott volt, és a TFSI motorok is 2012 után már biztosan nem számítottak betegágynak!

2022. ápr. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!:)


BMW 118d-ből 2006-os változatot néztem , de akkod 2008 utan mar nem is nezelodok ebben a kategoriaban.. az N47-es motort szeretnem elkerulni. Mert arrol semmi jot nem hallottam.


Audi A1ből pedig egy sportback 1.2 TFSI a másik pedig 1.6 TDI

2022. ápr. 19. 06:36
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#4 Nekem N47 van, semmi gond nincs vele HA! karban van tartva. Vezérléscsere, csapágycsere, szívósort mosni hogy ne tudjon kigyulladni és nem lesz vele gond. Keveset fogyaszt de ha odalépsz neki megy.

Megjegyezném, M47 sem jobb már, a világ összes kilométere bennük van így ott is érdemes cserélni a vezérlést.

2022. ápr. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Koaxk Ábel ***** válasza:

#4

Annyi jótanácsot adnék még, hogy én a helyedben 120d-ben gondolkodnék inkább, mert gyakorlatilag ugyanaz a motor van 118 és 120-ban is, viszont az plusz 30-40 lóerő és kb 60nm nyomaték többlet nagyon sokat számít, és még talán a fogyasztása is jobb lehet emiatt! Mellesleg annyira kommersz motor ez, hogy rogyásig van a piac 20d-s motoros kocsikkal!

2022. ápr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!