Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ajánlanátok nekem MINI Cooper-...

Ajánlanátok nekem MINI Cooper-hez hasonló egyedi, de sokkal megbízhatóbb kisautót?

Figyelt kérdés

Amivel kitűnök a tömegből és egyedi divatos, trendi.


Sokan mondják, hogy csajos autó, de szerintem baromság, igenis egy divatos, gokartos egyéniség, ami még a csajok figyelmét is felkelti (mégha nem is pu**imágnes hatást elérve mint egy M4-es BMW).


Mivel femininebb pasi vagyok így nekem amúgy is ideális lenne, de sajnos hallottam rémtörténeteket, hogy mennyire egy mérnöki hulladék, illetve egy komolyabb vagyon rámehet a karbantartására, így nem merem megvenni.

Amúgy ezt néztem volna ki magamnak:

[link]


Arra lennék kíváncsi, hogy van-e a MINI-hez hasonló igazi egyedi kisautó, ami ugyanez az árkategória (max 2-2.5 millió), de sokkal megbízhatóbb és bátran nekiugorhatok a megvásárlásának?

Fiesta ST-ket nézegettem eddig, de azok annyira jellegtelenek, hogy egyáltalán nem lehet megkülönböztetni a gyengébb változatoktól.



2022. ápr. 17. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Toyota GT86, Mazda mx-5. Ezek ráadásul még élményesebbek, még gokartosabbak és abszolút megbízhatóak. Mazda mx-5, ha nem vagy olyan nagydarab ember. Ha nagyobb vagy, akkor GT86.
2022. ápr. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Fiat 500

Kérdés mennyire egyedi, hiszen viszik, mint a cukrot. 185 felett nem férsz el benne.

2022. ápr. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Nekem a saját kocsim az Audi S1 jutott az eszembe, meg a Fiat 500-ból az Abarth változatok 595-ösök, de ezek mind bőven a te árszegmensed felett vannak!


Én mindenképpen valami kommerszebb típus sport változatát keresném, akár az általad említett Fiesta ST-t vagy Corsa OPC vagy Polo GTI ezekkel mind kitűnsz, nyilván csak azok számára akik értenek a kocsikhoz! Polo GTI-ből 2 millió környékén a 9n3-as szériából (2005-2009) már időnként akár Cup Edition-t is lehet kapni ami aztán olyan ritka mint a fehér holló és nagyon vagány egyedi kinézete van, és megy is mint a mérgezett egér, de a sima GTI sem rossz választás az 1.8T 150 lovas motorral!

2022. ápr. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Koaxk Ábel ***** válasza:
68%

Afelett az előző válaszomban átsiklottam, hogy azt hittem, hogy valami kifejezetten hot hatch-et keresel, de linkből látom, hogy 1.6-os mini-t néztél! Ha nem lényeg annyira a teljesítmény akkor az Audi A1 is érdekes lehet, mert viszonylag kevés futkos belőle, és elég egyedi formája van, abból az alsó szegmens kb 2,2-2,3 milliótól indul!


A Mini-t amúgy én sem ajánlanám, bár BMW technika van mögötte, de mégis az egész valahogy egy elhibázott konstrukció!

2022. ápr. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mini az egy hulladék, de tényleg. Szerelőt se egyszerű hozzá találni, pont ezért. Használtan biztos nem vennék, max újonnan és 60e km körül eldobnám jó messzire, mert ennyi km környékén már zabálják az olajat és teljes motorfelújítást kérnek. Volt egy megbízható kisautós felmérés, ha megtalálom linkelem. Yaris, jazz, i10 jöttek ki legjobbaknak. Ezek közül én i10 venném, mert ebből nincs sok, nem tucatautó, de nagyon megbízható és 195 cm magasan is elférek benne és vezetni is jó, igazi gokart feeling. Barátnőmnek 1.0 benzines volt, meglepő, de már ezt is jó vezetni, nagyobb élmény mint például 1.6 golf V. Van belőle 1.2 is, annak már elégnek kéne lennie. 2,5m már 40e km is kapsz belőle 5 év körülit. Jazz is jó lehetne, de 2,5 körül 100e km felettit kapsz és 8+ éveset. És eléggé tucatautó.
2022. ápr. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Fiestát, Minit nem ajánlom. Mini a prince motorjai megbízhatatlanságáról híres. Ha nem értessz a kocsikhoz, vagy magadnak nem tudod megcsinálni, akkor ezeket hanyagolnám. Ha kisautót szeretnél akkor japán vagy koreai márkák közt nézelődnék. Utóbbi ugyan olyan megbízható, mint egy japán, de alkatrész olcsóbban van hozzá. Hyundai, Kia, Nissan, Toyota, Honda. Ha ezek közül választassz nagy meglepetés, zsebmetsző tétel nem érhet.

Még astra h gtc változata is érdekes lehet. Olcsón fenntartható és jó autó ez is, csomagtartója pedig elég nagy. Ebből 1.6 115le vagy 1.8 140le ajánlom. Sima, megbízható szívóbenzines mindkettő. Bár H astrából sok van, de gtc ritkának számít.

2022. ápr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem fogsz találni egyedit, mert az emberek nemcsak egyedi, de jól vezethető, megbízható autót akarnak használni, pont amilyenek az utcán szaladgálnak. Amit te vennél, az nem megbízható, ezért kevés a kínálat belőle, másrészt éppen ezért nehéz lesz később eladni is.
2022. ápr. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó leírja a lényeget. Ha egyedi kicsi, de erőst akarsz, akkor nem lesz tényleg megbízható ennyiért. Abarthból is van 180 le, na de egy 1.4 turbó benzines motorral, ami szintén nem problémamentes, főleg, hogy ennyire túl lett húzva teljesítményben. És valljuk be ez teljesen ugyan az, mint fiat 500, annyi különbséggel, hogy sportosra lett hangolva. Ebben mondjuk kényelmesen nem fog elférni egy jól megtermett férfi. A hátsó ülésről meg ne is beszéljünk..
2022. ápr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na ez elég egyedi és menő.

https://www.youtube.com/watch?v=qRuG94s3DjQ

2022. ápr. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!