Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új Skoda Fabiat vagy régi...

Új Skoda Fabiat vagy régi Mazda 3-at?

Figyelt kérdés

Skoda Fabia 1.0 TSI 77-81 kW - középfelszereltség, 2022

Mazda 3 2.0 88 kW - full felszereltség, 2016-2018


Árilag kb egy szinten vannak, olyan 15-16 000 €.

Méretben nagyon hasonlóak (a Mazda picit hoszabb)


Ti melyiket vennétek?


Véleményem:

A Mazda szinte az álomautóm (reális álmaim vannak :) ), de egy új autó, mégis csak új autó. 5-en a Mazdában sem férnek el, de a Fabiaba 4-en kényelmesen beférnek.

Csomagtartó a Fabiaban nagyobb (kivéve, ha a Mazdaból a szedánt nézzük).

Szerintem a 1.0 TSI is el tud menni 150-200e km (ami nálam 15 évet jelent).

Fogyasztásban szerintem nem sok különbség lenne a Fabia javára.

Ami a felszereltséget illeti, nekem elég a bőrkormány és a klíma, ami mindkettőben megvan.



2022. ápr. 18. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez egyéni ízlés kérdése. Nem mész vele sokat elmondásod szerint, bármelyik megfelelő lesz. Nyilván német pártiak skodat fogják mondani, a japánok a mazdát. Ilyen futásmennyiségnél és ilyen fiatal autóknál valószínűleg nem fog nagy összegű váratlan költség előfordulni. (én a mazdát választanám)
2022. ápr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Milyen régi Mazda 3 ?
2022. ápr. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ilyen Mazda 3-unk van, hát én bátran ajánlom, nem lesz vele bajod soha. De alapvetően én úgy vagyok vele, hogy az új mindig jobb. Viszont 1.0 TSI... 🤢🤮 Áh, ebben az esetben inkább egy kicsit idősebb Mazda 3. Az is jó lesz még 20 évig, ha időben olajat cserélsz és figyelsz rá.
2022. ápr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2018 MAZDA Mazda 6 Sport 2.2 CD Revolution Plus 16 000 €-ért ezt venném, jó megbízható keveset fogyaszt és nagy, kényelmes. Legalább két Skoda Fabia 1.0 TSI talicskát ér.


[link]

2022. ápr. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Fabia és a Mazda 3 nagyon nem egy kategória, nem is értem az összehasonlítást.

Egyértelműen a Mazda a jobb választás, mind minőségben, mind megbízhatóságban, mind dizájnban.

2022. ápr. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Alapvetően egy új autó sokkal jobb ugyanabban a kategóriában, de ebben az esetben más kategória a kettő. Ha a Mazda újszerű akkor azt választanám, bár nehéz kérdés azért. Nem lehet másik új autó ezek helyett?
2022. ápr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Egyéni vélemény. En az új autókat jobban preferálom, így ha árban ninvsen különbség szerintem jobban megeri az új mint a 4 éves kocsi.


Fogyasztásával a Skodaval jobban jársz szerintem, bár sose volt se Skodam se Mazdam, anyukám barátjának volt egy octaviaja az 7 liter körül evett, de a Mazda képes 9et is enni azt hallottam.


Nekem az új fabia jobban tetszik, mint a Mazda, én azt választanám

2022. ápr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 Motortól és vezetési stílustól függ főként a fogyasztás, nem a márkától.
2022. ápr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A mazda sokkal de sokkal jobb mit a skoda. A TSI es az FSI az nagyon szerelo barat ! Nem tulaj barat, hanem szerelo barat !
2022. ápr. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 régen az volt, 2013-2014-től már teljesen megbízható motorok
2022. ápr. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!