Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van aki téli gumival jár...

Van aki téli gumival jár folyamatosan?

Figyelt kérdés
Én eddig nyárival jártam folyamatosan de most téli van rajta(lehet hogy az is marad). Szóval kíváncsi vagyok mi a helyzet pontosan a télivel nyáron. Nagyokosok kíméljenek, nem nem okoztam balesetet a nyárival télen. Köszönöm a hasznos válaszokat!

2022. ápr. 19. 20:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
A 30 fokos aszfalton igen hamar elkopik. Ha már nem vagy hajlandó gumit váltogatni vegyél legalább négyévszakosat.
2022. ápr. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokan fenn hagyják a télit, ami már kopottabb, de 'egy nyarat még kibir', télre meg vesznek új télit ezt már nem akarják akkor fenn hagyni. Kicsit zajosabb mint ha nyárit használsz, kicsit jobban kopik nyáron a melegben, lehet hogy 'nyúlósabb' érzés, én is volt hogy fenn hagytam télit nyárra, aztán ősszel ment a kukába és másik télit kapott. Ha nem jársz vele nyáron 10.000 km-t akkor szerintem maradhat.
2022. ápr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy nyaram amikor télivel mentem, szimplán mindig halogattam a nyári szett vásárlást miután elkopott az előző, és mire kettőt pislogtam szeptember lett. Akkor meg már minek.

Hát jól elkopott a téli szett, annyira, hogy azt a telet még lehúzta aztán ment a kukába. Így két telet ment meg egy nyarat. Pedig drága Conti szett volt.

2022. ápr. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
Igazából átlagember átlag használattal észre sem veszi. Én észreveszem, nyúlósabb, nem tapad olyan jól a téli.
2022. ápr. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk volt pár évig csak téli, mivel kb évi 5000 km-t mentünk. Hosszabb volt a féktáv és picit gyorsabban kopott. Meg a végén (addigra mondjuk elég öreg volt) sima körforgalomban nyikorgott, mintha 60-nal mennék körbe. Azóta lett egy jobb négyévszakos és ez télen is meg nyáron is jobban tapad. Az öreg télihez képest.
2022. ápr. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
14%

Biztosításod ugrik ha kárt elszenvedő vagy amúgy azt tudod ugye? Ha nem évszaknak megfelelő gumi van a keréken?


Baromságokat ne adjatok már tippnek...

2022. ápr. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#6

Te ne beszélj baromságokat.

Magyarországon NEM kötelező télen téli gumival, így nem is kérhetik számon külön azt, ha nyári gumival veszel részt balesetben télen.

Ezt több cikk is leírta már, illetve a kgfb szerződésemben sincs ilyen. Motorokkal mi van akkor? Egy csomó felniméretre nincsen téli motorgumi, akkor motorral tilos télen menni?

Vannak EU-ban országok, ahol valóban kötelező, de legalábbis bizonyos szakaszokon.


[link]


[link]


Te is bennevagy a cikkben írt 40%-ban :)

2022. ápr. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

[link]


"Kártérítés kötelező biztosítás alapján" szakaszon belül:


"Aki tehát kopott gumikkal okoz balesetet, számíthat rá, hogy a biztosító nem fogja helyette kifizetni a kár összegét."


"A kgfb biztosítók többsége már a kötelező biztosítás megkötésekor rákérdez, hogy… “Mindig az évszaknak és az útviszonyoknak megfelelő gumiabroncsot használ (azaz legalább november 1. és március 1. között téli vagy négyévszakos gumiabroncsot) és a gumiabroncsok közúti forgalomban való részvételre alkalmas állapotát folyamatosan ellenőrzi.”


Kérdés? Menjetek nyugodtan téli kopott gumival nyáron, ugyanaz a helyzet vele mint a nyárival télen... Nem, nem jogsértő, de a biztosítóknak jó indok hogy ne fizessenek. Megtehetik.

2022. ápr. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Na és ki beszélt itt balesetről és kopott gumiról?
2022. ápr. 20. 10:13
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondom ÖNMAGÁBAN az, hogy nyári gumival vagy, nem probléma. Nem arról beszélek, amikor szövetig kopott gumival kerül balesetbe valaki. Könyörgöm, értelmezz már, ne égesd magad ennyire pökhendi módon, mert nagyon gáz.

Az általad linkelt cikket se olvastad el rendesen , mert ez szerepel benne:


"Aki Magyarországon téli gumi használata nélkül szenved balesetet, az ettől még nem vét a törvények ellen. Nincs szabálysértés, tehát önmagában a nyári gumi használata miatt nem is tehető felelőssé a balesetért. Az más kérdés, ha a gumi kopott, ha nincs meg az előírt profilmélység, vagy sérült, szakadt az abroncs. De egy jó minőségű nyári gumival az autózás éppen olyan szabályos lehet télen is.


Ha az autós ilyen helyzetben mégis balesetet szenved, akkor annak körülményeit éppen úgy kell elbírálni, mint más előidéző ok esetében. Mivel a téli gumi hiánya önmagában nem szabálysértés, így nem tagadható meg a kártérítés kifizetése sem az autós számára."


Igen, rákérdezhet a kgfb, de NEM tagadhatja meg pusztán erre hivatkozva a kártérítés kifizetését. Ugyanúgy, mint ahogy arra is rákérdez, mennyit mész belföldön és külföldön, de ennek túllépése esetén se tagadhatja meg...

2022. ápr. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!