Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Folyamatosan fogod a kormányt...

Folyamatosan fogod a kormányt vezetés közben mindkét kezeddel (amikor nem váltasz)?

Figyelt kérdés
Én ugyan nem vezetek, de filmekben látom, hogy sokan alig fogják a kormányt, esetleg csak egy kézzel, vagy néha el is engedik, persze nem autópályán. Ez is oka lenne sok balesetnek, hogy nem tudták időben, és megfelelő erővel elrántani a kormányt? Vagy nincs ekkora jelentősége?
2022. ápr. 14. 09:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%

Szinte mindig csak egy kézzel, pedig automatám van

Többnyire nem ezen múlnak a balesetek

2022. ápr. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Személyautónál, szervo kormány esetében, jó futómű beállítás és jó útfelület mellett lehet lazábban tartani. Vészhelyzetet nem elrántással kell megoldani, és nem kell hozzá erő.
2022. ápr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Dehogy fogom 2 kézzel, minek?

Semmilyen baleset sem következik ebből

2022. ápr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

Egyenes es viszonylag egyenes uton egy kezzel,alul fogom a kormanyt.

Nekem ez mar a tanulas alatt gondot okozott mert baromi kenyelmetlen ket oldalt fognom.Minden pirosnal letettem a kezem a combomra es alul fogtam akkor is.vizsgan nagyon kellett figyelnem a kezemre.

2022. ápr. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%

Nekem valamiért 8 óra 20 percnél esik a kezemre a kormány, általában két kézzel fogom, de nem görcsösen markolászva. Van amikor - mivel balos vagyok - csak bal kézzel.


Én a magukat falkavezérnek gondoló 150 cm magas egyének kormányfogásától kapok rohamot, amikor egy kézzel felül fogja, amolyan Vin Dieselesen...

2022. ápr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%

Több mindentől függ. Városban általában igen, mivel ott történhet váratlan dolog, amihez teljes, kétkezes kormánymozdulat szükséges lehet, pl egy kitéréshez.

Viszont egy nagyjából üres autópályán nem fogom végig 2 kézzel a kormányt, mivel ott sokkal kevesebb az esélye, hogy ilyen széles kormánymozdulatra legyen szükség.

2022. ápr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én általában 2 kézzel fogom, mert nincs a kocsiban kartámasz így nincs hova tennem a kezem. Így kényelmes.


Mondjuk nálam mindenféle kormányfogás van.


Van amikor a tetejénél fogom mondjuk 2-10 vagy 1-11 óránál, van amikor bal kezem az ablakban könyököl, jobb kezem meg a lábamon pihen és egy 6-10 órás fogát van. Meg mikor mi, kormány-kámaszutra.


És erősen függ helyzettől is, más egy belváros meg egy üres autópálya.

2022. ápr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 qkker1 ***** válasza:
100%
Városban leginkább egy kézzel fogom, autópályán két kézzel, a nagyobb sebesség miatt nehezebb megfogni, ha valami történik. Német pályán 120-nál szakadt ki hátsó kerekem, szerencsére nem elrepült, hanem "beleült" a Vectra.
2022. ápr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
41%
AZ kell csak, rángasd 2 kézzel a kormányt, biztos hogy felbukfencelsz.
2022. ápr. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
Városban rövid utakon általában két kézzel fogom. Autópályán rendszeresen járok, van hogy napi 6-8 órát is megyek, de 2-3 órás utak nálam teljesen általánosak és gyakoriak ingázás miatt. Nem fogom végig görcsösen két kézzel a kormányt. Ha elengedem pár másodpercre, tök kihalt belátható úton, 130-as tempónál sem fog felborulni az autó.
2022. ápr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!