Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autóra néztem Casco biztosí...

Új autóra néztem Casco biztosításokat és hatalmas eltérések voltak az ajánlatok között. Mindegyiket lopás, törésre kalkuláltam minden egyébb kiegészítő nélkül. Én néztem el valamit, vagy valós lehet ilyen mértékű eltérés?

Figyelt kérdés
A Generali, Posta biztosítú és az Aegon 120 és 190 ezer közötti ajánlatokat adott éves szinten az Uniqa pedig 60 ezret.
2022. ápr. 19. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Az önrész miatt szokott ekkora különbség lenni, minél többet vállalsz, annál olcsóbb lesz a biztosítás, de annyival kevesebbet fizetnek ha baj történik.
2022. ápr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, Uniqanál, a lwgkisebb önrésszel is max. 80 ezerig megy fel.


Meglepődtem, azt hittem, hogy az Uniqa egy drága biztosító, de az összehasonlítás alapjén ők a legolcsóbbak.

2022. ápr. 19. 22:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet ilyen eltérés.

Én 4 éve vettem új autót. Nem akartam rá Cascot kötni, de a kereskedésben nagyon rábeszéltek. Ablakon kidobott pénz volt, következő évben le is mondtam. Nálam 10%/100eFt önrésszel 120eFt volt a legolcsóbb ajánlat. De volt olyan biztosító is, aminél fél milla lett volna az éves díj.

De a kötelező is ugyanez. A legolcsóbb 50-60eFt, de van olyan, ahol 200e fölött lenne. Pedig ugyanaz az autó, ugyanazokkal a paraméterekkel. Sőt van olyan biztosító, ami az egyik évben a legolcsóbb volt, következő érve pedig hatalmasat emel és a legdrágább lesz. Gondolom arra bazíroznak, hogy hátha valaki lustaságból nem vált és le lehet húzni. Ezért érdemes nézegetni a kalkulátorokat.

2022. ápr. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az meg a másik: kitöltöttem egy összehasonlítós kalkulátort, ott 47 ezret írt több cégre is, de a saját oldaluk kalkulátora oedig már négyszeres ajánlatot adott és elméletileg minden ugyanaz volt. Nem értem én ezt.
2022. ápr. 20. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!