Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda mx5 NB vagy Audi TT...

Mazda mx5 NB vagy Audi TT quattro?

Figyelt kérdés
Autóvásárlás előtt állok és e két típus között hezitálok. Árban kb. megegyeznek. A mazdából 1.6-os motorral vennék az audiból 1.8t quattro hajtással. Tapasztalatok érdekelnének. A válaszokat előre köszönöm.

2022. ápr. 20. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Bármilyen racionális szempont alapján egyértelműen az audi. De ha ez a két opció van, akkor gondolom hogy inkább hobbi jellegű autó lenne, az pedig igazából egyéni preferencia kérdése.
2022. ápr. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen az 1.8t választanám...nagyon kemény az a motor, főleg egy olyan kis autóban, nekem egy 1.8t Passatom volt, imádtam, csak viszont van egy probléma is ezzel...300 ezer körül mozog az új turbó azt a kocsit én 500 ért vettem anno, tehát inkább el adtam amikor tönkre ment.



Egyébként a Mazdával sincs gondom, talán kicsit megbízhatóbb is mint az Audi, de legyünk őszinték 1.8 négykerék...karmol mint a p..ca.

2022. ápr. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
50%
Audi all the way. Neztem en is Mazdakat magamnak hasznaltan kb 2 eveseket es nagyon hamar rozsdaznak. A motor is sokkal jobb az Audiba
2022. ápr. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazából össze se lehet hasonlítani őket. Nem is kéne egy árban legyenek. Ha egy árban vannak, akkor az egy romhalmaz Audi vs egy jó állapotú Mazda. Ez esetben egyértelműen Mazda, mert azzal gondod nem lesz sose.
2022. ápr. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
#1 Mindent leírt, amit én is akartam volna. Más karakter a két autó, szóval almát a körtével... Azt meg ugye nem lehet. Nézz meg/próbálj ki egyet-egyet és amelyikben jobban érzed magad. Én Audi-ra szavaznék, de egyiket sem venném
2022. ápr. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha fontos neked, hogy hátsókerék meghajtású legyen, ehhez társuló vezetési élménnyel, akkor egyértelműen Mazda. Ha a magasabb presztízst és az erősebb motort kedveled, akkor Audi.
2022. ápr. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Nem igazán lehet összehasonlítani őket. Az egyik ebben jobb, a másik abban.

Ha hátsókerék és/vagy drift, akkor a Mazda.

Ha gyorsulás, akkor az Audi.

Kanyargós szerpentinre, szűk pályára szintén jobb a Mazda, kezelhetőbb. A két kocsi között azért van kb. 300kg különbség.

2022. ápr. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%
Egyértelműen az Audi. Most attól eltekintek, hogy hányingerem van már ettől a Mazda MX5 istenítéstől, mert nem tudom miért dicsérik annyira. De obiektíven nézve is a TT sokkal jobb autó minden szempontból. Ráadásul a TT már kezd egy igazi klasszikus lenni, sokat fog érni pár év múlva (mondjuk az MX5 is elég ikonikus modell).
2022. ápr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

"Ha hátsókerék és/vagy drift, akkor a Mazda."


Azért egy átlag MX5 távol áll a drifttől. Hiába könnyű és hiába hátsókerék, egyszerűen kevés hozzá a motorteljesítmény.

2022. ápr. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legikonikusabb driftautó a 115lóerős AE86 Corolla.
2022. ápr. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!