Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Max 2 - 2,5 millióért lehet...

Max 2 - 2,5 millióért lehet venni sportosabb kanyarvadász autót ami megbízható?

Figyelt kérdés

Tehát valami kisebb súlyú (nem kartondoboz Swift) és agilis/sportos futóművel rendelkező, de mindemellett motorikusan megbízható (kvázi kimegy a világból kategória) és nyilván teljesítményben azért súly/lóerő arányban korrekt legyen.


Jó ingázásra, de ugyanakkor hétvégi szerpentinezős kirándulásra is viszonylag élvezetes. Nem tudom létezik-e egyáltalán ilyen autó a mostani használtpiacon, vagy ha nem akkor milyen árkategóriában lenne érdemesebb gondolkoznom?



2022. ápr. 23. 10:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Ha tetszik a forma, akkor 8gen Civic 1.8-as motorral. 140 lóval könnyen viszi a kasztnit, a Type-S futóműve pedig kicsit másabb, keményebb, mint a simáé.
2022. ápr. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

civic jó választás

2.2 ctdi is iszonyat jó motor

2022. ápr. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%

BMW E90 valamelyik korai példánya az M47 motorkódú 163 lóerős dízellel.

Sokkal jobb mint a Civic minden tekintetben. Lehet, hogy nem megy el örökre kizárólag olajcserével, de nem vészes a fenntartása.

Várom a lepontozásokat, hogy nem egy harmatgyenge szívóbenzines, 10+ litert fogyasztó, faék egyszerűségű, gyenge anyaghasználatú, zajos, zörgős DE megbízható (és ezzel minden erényét elmondtam) japán csodát ajánlottam.

2022. ápr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Inkább ajánlasz egy lerúgott, Föld-Hold távot 2-szer megtett német ex-prémiumot, amit Lakatos Ármándó Dzsézönsztetem használt előtte.

De akkor vegyük sorra: harmatgyenge? 140 lóról van szó. Az 1.8 benzin és a 2.2 dízelnél is. Lehet vele haladni...

10+ liter? Városban 8, ha nehezebb az ember lába.

Faék egyszerűségű? Igen, de minek a csicsa, ha nem működik. Inkább legyen egyszerűbb, de tartósabb szerintem.

Gyenge anyaghasználatú, zörgős, zajos? Mi számít gyenge anyaghasználatnak? A műanyagok, amik 15 évesen sem foszlanak szét, még nincs benne zongoralakk?

2022. ápr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Egy olyan példát hoztál fel, ami valóban előfordul, de nem igaz az összes ilyen autóra. Mintha civicből nem létezne rossz állapotú.


[link]


Léteztek egyáltalán a civicben ilyen extrák, vagy leragadtak a tekerős klímánál meg a halogén lámpánál? :)

Navigációt meg sem merem említeni.

2022. ápr. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Azt még hozzátenném, hogy igen, a benzines az 140 lóval harmatgyenge. Egy szívómotorról beszélünk, semmi nyomatékkal, ami elhiszem, hogy 8 ezres fordulaton egy pillanatra tudja a 140 lóerőt, de ez nem jelent semmit. A dízel már elhiszem, hogy nem megy rosszul, de ott már ugyanazok az alkatrészek vannak és mehetnek tönkre, mint a BMW-ben, mindkettő common rail már. Akkor meg már ha mindkettőnél előfordulhatnak a “rettegett” dízel hibák, legalább az autó legyen jó.
2022. ápr. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Képzeld, léteznek ilyen extrák ugyan ebben az évjáratban. GPS, elektromos panorámatető, BT telefonkihangosító, bi-xenon, 4 elektromos ablak (az első 2 automata), 2 zónás digitklíma stb. Soroljam még?

Nyilván van Civicből is rossz állapotú, nem azt mondtam. Arra utaltam, hogy a BMW-ket nagyobb eséllyel használják csak, szerviz nélkül. Mondjuk ez inkább az E36/46 párosra volt igaz, ezt elismerem.

2022. ápr. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
De akkor nem kell messze menni, ott az Accord, 2.4 benzin vagy dízel
2022. ápr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 qkker1 ***** válasza:
Mi van, a béjemvét mégsem vetted meg?
2022. ápr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
#5: Élményautóként egy 1,5+ tonnás automata dízel? Elhiszem hogy objektív számadatok szerint mindenben jobb a civicnél, de akkor sem ad olyan élményt mint egy könnyű kis pörgős benzines, kézi váltóval.
2022. ápr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!