Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kannába fűnyíróba nem tudok...

Kannába fűnyíróba nem tudok tankolni mert nem adnak el kannába benzint, szabályos ez?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 25. 12:08
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nincs autóm és sem mellé nem tudok tankolni sem kiszívni...
2022. ápr. 25. 13:14
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
11. Nem írtam, hogy kell kocsi, csak azt, hogy kannába 10 litert szabad tölteni.
2022. ápr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
26%

Ez szerintem amiatt van, mert sokan tele vágják az autót 40liter, meg oda állnak a 20lityós kannával is és azt is pukkasszák.

Szerintem kérdezd meg esetleg, hogy ez a helyzet és nem-e lehetne. Nem hinném, hogy elzavarnak, ha neked tényleg csak annyi kell, nem pedig pánik vásárlás meg miegymás.


Az a szomorú helyzet, hogy veszteséggel veszik a benzint. Pl literenként buknak 100forintot. Valahogy még tudják magukat tartani, de ha engednék ezeket, akkor abból csőd lenne.

Nagyon nagyooon konkrét példa, hogy pár húst úgy ad el az eladó, hogy kilónként bukik rajta 300forintot. Nem vicc, -300 forint a bevétel. Ez nyílván nem fenntartható sokáig. Szóval ezt a 300forint veszteséget rápakolja olyan termékekre, amiknél nincs árplafon és viszik a vevők.

Kúton is hasonlóan próbálnak máshonnan visszanyerni a veszteséget, de ehhez azért kell az is, hogy ne engedjék a nagyüzemű tankolást.


Ezért nem jó az árplafon olyan termékeknél, amiknek a világpiaci árai az egekben vannak. Bíztam abban, hogy Orbán, mint ahogy ellenzékben is javasolta az adókat fogja csökkenteni. Hát nem így lett. Ez is annak a hozadéka sajnos.

2022. ápr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
61%
13. A tíz literes korlátozás tűzvédelmi szempontok miatt van, nem aktuális helyzet motiválja.
2022. ápr. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
20%

20 literes szabályos, fém marmonkannát eddig mindenhol meg lehetett tölteni.

Ha pedig csak az a gond, hogy az ársapkával veszteséges nekik a benzin, akkor vegyél prémium minőséget, ami szabadáras, és rögtön engedni fogják.

De abban is van valami, hogy az ember odamegy, elkezdni a kannába tölteni. Ha kitöltötte, akkor úgyis engedik elvinni (fizetés ellenében persze).

2022. ápr. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
36%
Ez egyéni szabályozás, nem törvény szerinti. Mivel a kutaknak semmi hasznuk, így továbbá nem érdekük hogy mindenki annyit tudjon tankolni amennyit szeretne.
2022. ápr. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#14

Nem írta sehol, hogy csak 10 lityós kannába nem lehet tankolni, hanem, hogy kannába nem lehet tankolni.

Felénk is több kúton van már ez, hogy kannába nem lehet tankolni. Tűzvédelmi szabályok alapján flakkonba nem lehet tankolni. De amúgy a10 literes benzines kanna miért is tiltott?? Ezt ha elmagyarázod jár a keksz. Az is ugyan úgy alkalmas benzin szallítására, tárolására. Ezt árulják a legtöbb kúton is, de szerinted nem a mostani helyzet miatt nem engedik a legtöbb maszek kútnál a kannába tankolást, hanem mert tűzveszélyes. Ekkor nem egységes lenne?? Hiszen a tűzveszélyes dolgok egyöntetűen tiltottak, nem egyéni döntés. Lásd, a flakkonba való tankolás az mindenhol tilos, vagy a járó motorral való tankolás. Ez a kannás dolog a mostani helyzet miatt van, nem más miatt.

2022. ápr. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
50%
14. (is) vagyok. Nem írtam sehol, hogy kannába nem lehet.
2022. ápr. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Tavaly tankoltam kannába, 5 liter kellene. Most nem lehet.

"Ez a kannás dolog a mostani helyzet miatt van, nem más miatt."


Pontosan!

2022. ápr. 25. 23:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!