Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Puszta kiváncsiságból a...

Puszta kiváncsiságból a fűnyíróba tettem. Segitség? Nagyon bajba vagyok. Tobbi lent?

Figyelt kérdés
Szoval puszta kiváncsiságból 2T olajat tettem az olajnyílásba a benzinbe meg a fekete fedél alatti levegoszuro mogotti résbe is és borzasztoan fustol mit tegyek jarattassam ki belole? Ha a szuleim megtudjak megolnek. Valaki? NAGYON BAJBAN VAGYOK

2017. júl. 31. 22:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%
Most akkor érthetően? Ékezeteket megfelelően rendezd el, h érthető legyen, mit, hova tettél!
2017. júl. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Levegőszűrő, mögötti borzasztóan füstöl járattassam megtudják megölnek. Kiegészítve
2017. júl. 31. 22:49
 3/23 anonim ***** válasza:
78%

"az olajnyílásba a benzinbe meg a fekete fedél alatti levegoszuro mogotti résbe is"


Olajnyílás - Gondolom az olajbeöntő, az olajat le kéne cserélni, bár nem emiatt füstöl elsősorban, csak a biztonság (és a motor élettartama) kedvéért.

Benzinbe - Az olajos benzint leereszteni/kiönteni (nem a földre, hanem valami edénybe), tiszta benzint bele.

Légszűrő mögötti rés - ha a levegőszűrőbe, akkor azt ki kell takarítani (ha szivacsos, akkor kimosni; ha papírbetétes akkor csere), ha csak mögé, azaz a karburátorba, akkor azzal nincs teendő.


Elsősorban ettől az utóbbitól füstöl, illetve a benzinben lévő olajtól. De a motorolajához öntött 2T sem tesz jót, szóval azt is le kéne cserélni.

2017. júl. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Igen a karbiba ment
2017. júl. 31. 23:01
 5/23 A kérdező kommentje:
Járattassam ki?
2017. júl. 31. 23:02
 6/23 anonim ***** válasza:
54%

Meg is érdemelnéd, hogy leverjenek egy fülest.

Megoldás:

-olajcsere, mert... úgy sem érted, ha ilyen hülyeségeket csinálsz. A lényeg, hogy a nagyobb károk elkerülése érdekében olajat kell cserélni ( amint írtad, az olajbetöltő nyílásba is öntöttél 2t olajat)

-keverék cseréje, tiszta benzinre

-légszűrő csere, ha azt is összeolajoztad (kivéve, ha szivacs szűrő van benne)



Egyébként mire számítottál, mi fog történni, ha olaj kerül az égéstérbe?

2017. júl. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
74%
Nem ölnek meg szerintem, ha őszintén elmondod, hogy mi történt és bocsánatot kérsz. Ebből a zavaros leírásból annyit tudok kivenni, hogy mindenhonnan olajat szív a gép, még szép, hogy füstöl. Ha jól értem külön adagolja az olajat a benzinhez, tehát nem neked kell a benzinbe keverni az olajat a megfelelő arányban. Így csak az olajtartályban kell olajnak lennie sehol máshol. Egyszerű, mindenhonnan takarítsd ki az olajat, benzint engedd le és tiszta benzint önts bele, a légszűrőt meg töröld ki amennyire tudod. Csak ronggyal és száraz dolgokkal! Nehogy vizet önts bele :D Nagy gond nem lesz, még fog füstölni egy darabig, aztán elmúlik. Egyébként meg szóljál a szülőknek!
2017. júl. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
44%

Tehát 2T olajat öntöttél az olajba, a benzinbe és a szívócsőbe is? Nem vagy normális. Tudod te mennyibe kerül egy benzinmotoros fűnyíró?


Ereszd le belőle a benzint és az olajat és tegyél bele frisset. Ha szerencséd van megúszod ennyivel. Ha nem, akkor ki kell pucolni a karbit.

De igazából jobb, ha szólsz a szüleidnek, mielőtt még nagyobb bajt csinálsz.

2017. júl. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
54%
A benzines fűnyíró 4 ütemű a kaszával meg a láncfűrèsszel szemben... tehát tiszta benzinnel megy mint a kocsik 90%-a ès a kenőolaj külön olajtankja van... mièrt tettèl a benzinbe olajat? :O
2017. júl. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Hogyha csak leengedem az olajat és a benzint kitisztitom a levegoszurot majd kijárattatom a karbibol az olajat akkor jo lesz?
2017. júl. 31. 23:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!