Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért porosodik ennyire a kocsim?

Miért porosodik ennyire a kocsim?

Figyelt kérdés

Fekete a fényezése. Lemosom, waxolom is de pár nap alatt tiszta por lesz. Már 2-3 nap után is ha végig húzom az ujjam rajta látható hogy mennyi por kerül rá. Pedig nem lakom légszennyezett környéken hogy ennyi por legyen a levegőben. De még ha a garázsban áll éjszakára akkor is. Néha már az az érzésem hogy vonzza a port.

Mit lehet tenni? Van valami speciális wax ami anisztatikusan taszítja a port? Vagy polír és kerámia bevonat autókozmetikában?



2022. ápr. 26. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Fekete
2022. ápr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Na ezért nem kell nekem soha fekete kocsi.
2022. ápr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem a szintől függ, igazából ugyanannyi por rakódik le szintől függetlenül. A feketén legfeljebb jobban meglátszik, és így vesszük észre valójában, hogy a levegő milyen szennyezett és poros. Garázs elsősorban csapadék meg nap ellen véd, de a szél ugyanúgy behordja a port, legfeljebb kevesebbet.

Ez ellen sajnos nem lehet mit tenni, hermetikusan lezárt, szigetelt rendszerben kéne tartani a kocsit, hogy ne porosodjék...

2022. ápr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Na ezért nem kell nekem soha fekete kocsi"


Első autóm fehér volt. A mostani ugyan nem fekete, de sötétkék. Soha a büdös életben nem veszek újra fehéret/világosat. És nyilván sok jó érvet fel lehet sorakoztatni mindkettő mellé, pl. a fehér nyáron egy picivel hűvösebb marad. De ha pusztán kosz szempontjából nézzük... a sötét toronymagasan nyer és ez tényszerű. A sötét autón sokkal kevésbé látszódik meg a kosz, pont. Maga a kosz színe is nyilvánvalóan sokkal közelebb áll a sötéthez, így sokkal kisebb a kontraszt, sokkal kevésbé látszódik. Legyen az utcapor, sár, eső, vagy a mostanában előforduló homok (amúgy szerintem erre gondol a kedves kérdező), mind sokkal kevésbé látszódik a sötét autón.

2022. ápr. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez vigasztal, nekem ezüst színű autóm van és pár nap után ez is tiszta por. Pedig én sem földúton járok.
2022. ápr. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem metálszürke és pont most mostam le, mert már fájt ránézni... Mintha valami sivatagból jöttem volna éppen.😂
2022. ápr. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!