Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől mennek fel ennyire a...

Mitől mennek fel ennyire a használtautó árak?

Figyelt kérdés

Szerintem az infláció nem emeli meg ennyire. Akkor mi emeli most ennyire meg? Egy bizonyos típusból 2 éve egy fél éves-éves példány már volt 9 millió környékén, ehhez képest azok most 3 éves példányok nincsenek 10 millió alatt. De az újak ára is megy felfele és a használataké is.

Pedig a magas üzemanyagárak is csak lejjebb nyomnák az árakat vagy nem?



2022. ápr. 26. 21:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Aha hát persze...
2022. ápr. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ha ezt nekem szántad 11-es, az azt jelenti, hogy nem rendeltél mostanában autót.
2022. ápr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Jó legyen. De akkor sem hinném, hogy valaki azért venne inkább használtat, mert az újra kb. fél évet várnia kell. Aki új autón gondolkodik, annak pénze is van nincs rászorúlva egy rögtönzött használt autó vásárlásán. Szóval aki ezzel jön azt nem értem.
2022. ápr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hát látom, hogy tényleg nem érted, akkor elmagyarázom:

Sok ember látja, hogy az új autó árak emelkedtek és emellé még akár 10-12 hónapot is kell várni egy kocsira, ezért azt mondja, hogy áh, nem veszek újat, veszek egy 1-2 éves kocsit, nem kell várni, olcsóbb is, mint az új, majd pár év múlva ha lecsengett ez a hülyeség, veszek újat.

Igen ám, de sok ember ugyan így gondolkodik, ezért míg régen 10 fiatal autóra jutott 8 vevő, addig most jut 15.

Az eladó azt mondja, hogy miért adjam olcsón, mikor sok rá az érdeklődő, ezért árat emel, így is elkel.

Ezt látják a 3-4 éves kocsit hirdetők, azt mondják, ha az 1-2 éves kocsik emelhetnek árak, akkor megtehetik ők is, hiszen senki nem a saját pénzének ellensége.

És ez a folyamat gyűrűzik lefelé folyamatosan.

2022. ápr. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

" az infláció nem emeli meg ennyire"

8 éve vettem újonnan 3.5M-ért most hajszál híján 6M.

Ha eladom 2.5M-ért és újra cserélem akkor 1M-et buktam 8 év alatt vagy 3.5M-et? 3.5M-et kell kicsengetnem, azaz az újkori árát. Én ezt 3.5M buktaként élem meg.

2022. ápr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Rengeteg autó rohad a sivatagba. Tessék ott venni.
2022. ápr. 29. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!