Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » DPF tisztításáról vélemények?

DPF tisztításáról vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Van egy 2017-es 1.6 CRTDI Golf 7-em, amiben 175000 km van. Az lenne a kérdésem, hogy az utóbbi időben figyelem az olaj hamu maradékot és azt látom, hogy 45 g ez a szám ami 56%, maga a regeneráció szépen leszokott menni és 5-6 g-ra visszamegye a korom tartalom. Az érdekelne, hogy mennyire éri meg és ha igen, akkor milyen telítettségnél lesz érdemes kitakaríttatni a szűrőt, illetve hol? Láttam, hogy sokan vállalnak ilyen takarítást, de nem tudom, hogy melyik szervíz a megbízható.



2022. ápr. 27. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Mit akarsz rajta takaríttatni? Most mondtad, hogy lemegy 5-6g-ra regeneráció után.


Amíg a regeneráció rendben lezajlik és hatásos is, addig tökéletes. Nem kell vele csinálni semmit. A tisztítás az egy... hát hogy is mondjam, parasztbutítás, pénzlehúzás, stb. Amikor valaki nem megfelelően használja a dízelt és telerakódik, akkor eljön az a pont, amikor a regeneráció már nem segít. Ez olyan 75%-os telítettség környékén szokott eljönni, persze ez nem egy egzakt szám, csak hozzávetőleges irányérték. Amikor már nem lehet regenerálni, akkor van az, hogy "ó ez a szar autó (pedig a tulaj a hibás), hogy így cserben hagyott (pedig az autó nem tehet róla), nincs nekem pénzem új katalizátorra". És akkor jönnek az okos pénzcsinálók, hogy "semmi baj cukibogár, mi 30 ezerért kitisztítjuk neked". A tisztítás után jó is lesz az autó talán 1000 kilométerre, aztán ugyanolyan szar lesz.


Szóval felejtsd el a tisztítást. Egyrészt mert a te esetedben az égvilágon semmi szükség rá, másrészt pedig mert haszontalan.

2022. ápr. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"nincs nekem pénzem új katalizátorra"

Akarom mondani részecskeszűrőre. Bár lényegében ugyanaz.

2022. ápr. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze azt értem, engem a hamu maradék ami zavar inkább, hogy az "már" 56%-on van, tudom az is még odébb van, hogy elteljen mert lassan emelkedik ez a szám, de előre akarok gondolkodni, hogy ha ezzel megtellik akkor mi a teendő.
2022. ápr. 27. 17:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezeket a grammokat és százalékokat hol látod? Ha nincs vele baj, nincs semmi hibajelzés, rendesen regenerál magától, én biztos nem piszkálnám.
2022. ápr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Vag dpf alkalmazás + egy obd készülék.
2022. ápr. 27. 18:10
 6/7 anonim ***** válasza:
A tisztítás nem ér semmit szinte, felejtsd el!
2022. ápr. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
39%
Ideig óráig jó, de ha van benne sérülés, és sokban van, semmit se ér. Én kicseréltem Downpipe-ra, egyrészt erősebb lett mert hamarabb pörög fel a turbó (nem fojtja le), hangja is jobb és aggódni se kell a fentiek miatt. És a tévhitekkel ellentétben, NEM füstöl és nem sokkal büdösebb.
2022. ápr. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!