Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért olyan meglepő egy 34...

Miért olyan meglepő egy 34 éves autón a rozsdafolt?

Figyelt kérdés

Egy jó állapotú autót hirdetek már legalább másfél éve. Ez idő alatt húszan érdeklődtek (pontosan nem számoltam, de nagyságrendileg ennyi). Mindegyikük azon volt fennakadva, hogy a kasznin van egy másfél centiméteres felületi rozsda, amit én felcsiszoltam és lefestettem a kasznival megegyező színűre. Oké, hogy nem szép, de szerintem egy 34 éves autónál nem érdemes százezreket költeni, hogy fényező átfújja. Plusz akkor meg az lenne a baj, hogy miért vastagabb ott a festékréteg...


Kérdem én: Az autó hibátlan. Nincs szétrohadva, az alján kizárólag felületi rozsda van, pöccre indul, annyi, hogy a kasznin ott van az a másfél centis javítás. Mi ezen annyira deal breaker, hogy amint megemlítem, mert korrekt akartok lenni vagy azonnal vágják rá, hogy köszönik, de akkor nem érdekli őket a kocsi vagy megszűntetnek minden kapcsolatot velem szó nélkül?


Ti mit tennétek? Potom pénzért nem akarom eladni senkinek. De leadni sem szeretném, mert annál azért többet ér a kocsi... Szakértő kezében kiváló veterán lenne, ha felújítja.



2022. ápr. 29. 17:15
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyébként a javítás nem megfelelő szó, rosszul írtam. Inkább állagmegőrzésnek hívnám, hogy ne rozsdásodjon tovább... Az jobb lett volna, ha hagyom, hogy a felületi rozsda mélyre menjen és átrohadjon a kaszni???
2022. ápr. 29. 17:16
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen autó, és mennyiért?
2022. ápr. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lada 300-ért. De nem gondolom, hogy számítana ez a kérdés szempontjából.
2022. ápr. 29. 17:19
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Hát nézd, ilyen mindenféle üzlet: meghirdeted valamennyiért, az emberek érdeklődnek, majd eldöntik, kell-e nekik, vagy sem.

Nincs ezen mit kiakadni. Vagy lejjebb viszed az árat, vagy pedig vársz, amíg ennyiért majd egyszer megveszi valaki.

Teljesen lényegtelen a te szempontodból, hogy miért zavarja őket... zavarja, és kész. Azzal nem leszel előrébb, ha itt most együtt szidod az embereket másokkal.

2022. ápr. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Láttam Ládát 5 milláért is. Az emberek nem százasok.
2022. ápr. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

Rossz körnek hirdetsz.

Ezek 300ezerért új autót szeretnének színválasztással.

Ha rám hallgatsz, akkor jóval megemeled az árát.

Másik kör fog érdeklődni.

2022. ápr. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
600-ért árultam eredetileg, de úgy rá sem bagóztak hónapokig. Most már ott tartok, hogy azt is odaírom, hogy irányárról van szó, de amint megemlítem, hogy volt rajta egy kezelt rozsdafolt, már mennek is tovább. Egyszerűen nem értem, hogy miért. Felvettem a kapcsolatot veterán egyesületekkel is, de ők csak úgy tennék ki a csoportjukba, ha ingyen odaadnám az egyesületnek, hogy árverésre bocsájtsák...
2022. ápr. 29. 21:14
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
Ha neked lennék, nem adnám el. Működik, karban van tartva, eszembe nem jutna eladni. Bármikor jól jöhet, tartalékkocsinak vagy szaladgálós autónak, meg munkakocsinak, szállítani ezt-azt. Ha el is adná az ember, nem váltja meg a világot abból a 300ezerből...
2022. ápr. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert annyiért már lehet kapni szuzit is. Már lassan olyan kategória, hogy vagy OT vagy elajándékozni való szar.
2022. ápr. 30. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!