Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajteknő tömítés vagy paszta?

Olajteknő tömítés vagy paszta?

Figyelt kérdés

Opel Corsa B 1.2 16v 2000 évj.


Olajteknő tömítést kell cserélnem mert maga a teknő úszik az olajban. A neten különböző vélemények vannak, bár a többség a pasztát javasolja.


Van értelme a tömítésnek, ha van paszta?

Én úgy gondoltam, hogy paszta/tömítés/paszta.

Vízpumpa cserénél és EGR szelep tisztításnál működött ez a kombináció.

Csak hogy itt olajjal dolgozunk. Ki hogy csinálja?


Milyen pasztát vegyek? Kifejezetten ehhez valót vagy univerzális hőálló is?



2022. máj. 1. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

pasztának semmi értelme, ha használsz tömítést. Gyakorlatilag három külön tömítőréteget csináltál. Ez csak akkor lehet szükséges, ha a felületek sérültek.

ne pasztát vegyél, sokkal macerásabb alkalmazni és el lehet rontani. A teknőhöz készített tömítés minden szempontból jobb. Ha odafigyeljsz a csavarok meghúzási nyomatékára, nem fog szivárogni

2022. máj. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hő és olajálló fugaszil tökéletes oda és akkor nem kell tömítés.

Ez mikor megszilárdul akkor gumi lesz .

2022. máj. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Paszta akkor kell ha normális gumitömítést már nem kapsz hozzá, vagy már vannak olyan gondok az illesztéseknél deformáció például vagy kopás és nagy a hézag túl nagy ahhoz hogy egy bele való tömítés tökéletesen tömítsen akkor mint kiegészítő tömítésnek jó a paszta.

Meg persze ha tömítés már egyáltalán nincs hozzá és házilafg kéne valamit barkácsolni na akkor inkább a paszta, bár nem az igazi de célnak megfelelő.

2022. máj. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem az autómon tömítőpasztával van felrakva az olajteknő. Harmadszorra sikerült úgy felrakni, hogy ne szivárogjon, muszáj volt így mert nem kapni hozzá tömítést. Ha lehetne kapni hozzá, akkor nem bacakodnék én a pasztával.. 🤷‍♂️
2022. máj. 2. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
gyári tömítést, pár ezer forint lehet kb.
2022. máj. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kétféle tömítés van.A parafa,meg a másik.Kb minden második olajcserénél cserélni kell.A parafa megkeményedik stb.stb.Nekem is a pasztát ajánlották.
2022. máj. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!