Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 4 ütemű 50-es robogók tényleg...

4 ütemű 50-es robogók tényleg nem tudnak felmenni emelkedőkön?

Figyelt kérdés

Soha nem volt még robogóm és ezzel ijesztgetnek.


Tehát komolyan egy emelkedőn lefullad, megáll és szó szerint nem fog felmenni? Szó szerint így kell érteni?


Én 50-nél gyorsabban nem akarok menni sehol( nem érdekel a sebesség meg a gyorsulás, félek tőle) , és a lehető legkevesebbet fogyasszon.



2022. máj. 4. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
40-es a maximális engedett, ennyivel a legtöbb emelkedőn fel tud menni
2022. máj. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

# 1


akkor ez egy kamu hogy nem tud felmenni csak mert 4 ütemű?


miért találják ezt ki???

2022. máj. 4. 11:11
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert annyi eszük sincs mint egy papucsnak. Isten hozott a gyíkhun.
2022. máj. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Vannak olyan emelkedők, ahol mondjuk egy nehezebb ember nem jut fel 50-es robogóval, ha rajta ül. Illetve ugyanezen az emelkedón kb 15-tel megy fel egy könnyebb emberke is.

Úgyhogy nem konkrétan kamu, de nem ez a jellemző. Emelkedő meredekségétől és az ember súlyától függ.

2022. máj. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

#1

Hülyeséget írsz :) Volt olyan emelkedő, ahol 125-össel kimaxoltam 40 km/h-nál. Utassal közösen voltunk kb 150 kg körül, csomagokkal stb 160 kg. És az még nem is volt egy kiemelkedően durva emelkedő, a Magas-Tátrában. 40-nel olyan emelkedőn tud egy 50-es 4 ütemű felmenni, ahol kocsiban fel se tűnne, hogy emelkedik.

2022. máj. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

50-es 4 ütemű minden magyarországi közúton fel tud menni.

Sokan összetévesztik a babettával, vagy néhány közértbejáró gyengébb segédmotorral.

Itt, délbudán a Sasadin, Tordain,de a 3. kerületben is felmegy például a Nyereg utcában.

(Láttam már taxit szenvedni, 1-esben alig ment fel, de az már bontóérett fostalicska volt.)

Ha a négyüteműdben leglább 2 LE előfordul, és nem röpsúlyos, hanem hagyományos sebváltós,akkor 1-esben simán felmegy(mint az enyém, csak nyélgázon)

2022. máj. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Rövid ideig volt robogóm csak, de egyszer azzal mentem munkába, nyáron a legnagyobb melegben, 3 felüljárón keresztül. Semmi baja nem volt. Még csak nagyon vissza sem lassult. Ha felvágódtam 70-nel, 55-60 körül simán fel is értem a tetejére, de úgy, hogy a felénél már elérte a minimumot, szóval nem a lendület vitte, hanem stabilan húzta magát. Habár nem vagyok nagydarab, 65kg körül voltam akkoriban.
2022. máj. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hány kiló vagy? Plusz hány kiló csomagot vinnél magaddal?
2022. máj. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8

És az egy 50 köbcentis 4 ütemű robogó volt? :)

2022. máj. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

# 8


75-80 kg közt vagyok általában.


10-20 kg max, csomag.

2022. máj. 4. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!