Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány forint kopással lehet...

Hány forint kopással lehet számolni egy Toyota Yarisnál kilométerenként?

Figyelt kérdés
Városi használatban, egy 2004-es 1.0-ás Yaris esetében hány forint kopással számoljak kilométerenként? Köszönöm!

2022. máj. 6. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
amortizáció nagyjából egyenlő a felhasznált üzemanyag árával
2022. máj. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

Tehát úgy gondolod egyes, ha egy tank benzinnel elmegyek 500 kilométert, akkor 500 kilométerenként egy huszast kell költeni az autóra?

Ez olajcsere periódusra (15000 km) levezetve közel félmilla, az árstopp ellenére is.

Ha a te autód ilyen, akkor sürgősen szabadulj meg tőle.

2022. máj. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Rosszul matekoztam, 600 az a közel félmilla.
2022. máj. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nem lehet megmondani. Minden autónál más. Lehet hogy ebben semmi sem fog tönkremenni, mert jól karban volt tartva, akkor csak üzemanyagot kell fizetni, meg az adókat, de lehet hogy a motorja beadja a derekát és akkor több száz ezres költség lesz. Az autó nem olyan dolog amire meg tudod mondani, hogy mikor mennyit kell majd költeni, az útközben jön. Ha eddig jól karbantartották és te is, akkor kb. semmi.
2022. máj. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#2: az autó amortizációja nem csak a szervizköltségeket tartalmazza.
2022. máj. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz ötös, de két olajcsere után a egymilla nem igazán mondható reálisnak.
2022. máj. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
#6: az autó korától függ. 4-5 éves autónál reális
2022. máj. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést helyből vagy neki szaladásból hoztad össze??
2022. máj. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az értékvesztése elég kevés már egy ilyen korú autónak. Viszont az alkatrész és munkadíj árak az egekben, szóval irányadónak teljesen igaz amit #1 írt.

Nyilván kocsi példánya, szerencse, és felhasználás módja válogatja, lehet hogy feléből kijössz, lehet olyan év, hogy a dupláját költöd rá.

Tipikus városi használatban (hacsak nem Bp egyik csücskéből ingázol a másikra) még évi 8ekm sem fog összejönni. Viszont a kocsi meg azért öregszik, 18 éves már nem mai darab, és ok, hogy a toyoták megbízhatók, de a yarisokkal is kell foglalkozni, csak messze nem annyit, mint egy hasonló korú BMW-vel.

2022. máj. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Erre nincsen rendes válasz.


Engem a munkahelyem elküldött az ország másik felébe, ahová vonattal 6 óra lett volna az út (2x1 hét) ezért ki harcoltam hogy saját kocsival mehessek. Benzinen kívül 15 Ft/km amortizációs díjat fizettek, és szerencsére a benzin fogyasztását is jóval magasabban számolták.


De ez csak írtam,rendes használatra ez szerintem nem mérvadó, nem tudsz ilyet számolni.

2022. máj. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!