Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.5-2 millió forint környékén...

1.5-2 millió forint környékén milyen benzines sedant/kombit/ suvot ajanlanatok? Ti mit vennetek ennyi pénzből?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 22. 20:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2-es Priust, ha nem számít a vezetési élmény.
2022. ápr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel valami Fiatot vennék az 1.4 T-jet motorukkal
2022. ápr. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
2. generációs skoda octavia.
2022. ápr. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én benzinest vennék , mert a dízeleket cseszegetik évek óta. sok helyről ki is vannak tiltva már külföldön. Helyedbe valami japán technikát vennék ,minél egyszerűbbet annál jobb. Víz olaj egyéb karbantartás nékül világból kimegy.

Nekem rengeteg autóm volt dolgoztam autókereskedésnek is.

A legtöbb baj mindíg az elektronikában kezdődik aztán szépen burjánzik tovább.

Minden márkában vannak jól eltalált konstrukciók és sz.pó gépek is. Nem lehet általánosítani hogy csak a vw a jó. Vagy az Opel. Attól függ melyik stílus.

Ha a külalak a lényeg akkor úgyis tök mindegy ki mit mond.

Ha meg a megbízhatóság akkor a neten nézz körbe mik az elpusztíthatatlan típusok.

2022. ápr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Amúgy nekem egy régebbi TD Merci kombim van (aliaz cigómerci). Pakolható komfortos megbízható mindent elhúz, de az elektronikán már kezdenek kijönni a problémák. (Ez az van ,de nem működik) Presztizse egyre kevesebb de legalább ki van fizetve.

Viszont ,,, Lízingre a legnagyobb hülyeség autót venni!

-Mert mikor még fizeted a végét már nem sokat ér de annyit rá kell költeni az elhasználódás miatt hogy már nem éri meg. Meg eladni se éri meg...

2022. ápr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#5 Három éve megérte.

70 000 km el 3 évesen többet ér a kocsim mint a vételár+kamatok.

2022. ápr. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
43%
Vagy egy vasaló Swiftet vagy egy Corollat.
2022. máj. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én nemrég dpf szűrő nélküli 1.9 PD (105 Le), kézi váltós autót akartam venni. Alapvetően az A3, A4, Golf 5, Passat 6 kerestem. Eleinte 1,2-1,5 között. 2 hét alatt közel 100000 ft-ot tankoltam el 2 db 10 napos pálya matricával együtt, és kb 100 km-es körzetben keresgéltem.

Kizárólag az állapotot néztem, nem az évjáratot, nem km-et. És az a helyzet, hogy ennyi pénzért ezekből a típusokból a legalja kategóriákat találtam. 1,5-2 éve ezeket 1000 euróért árulták.

Így felvittem a keresést előszőr max 2, majd max 2,5 millióig. És sajnos ezek az autók, extrém túlárazottak, mivel nagyon megbízható, tartós konstrukciónak számítanának.

Ennyi pénzért sem találtam normális állapotban lévőket... szinte mindegyig szétrohadva, vagy sok eleme nagyon karcos, belül le élt állapotban volt. A motorokból ömlött az olaj, csörögtek, zörögtek mintha 7-800000 km-ről csavartak volna őket vissza 300000 körülire.

Ezekre az autókra vásárlás után 5-600000 ft kellett volna költeni, hogy normális állapotba kerüljenek.


Feladtam és elkezdem Golf 4-et keresni (ilyenem volt 6 évig, csak TK-ra törték...), szintén 1,9 PD kézi váltóval, csak itt már mindegy volt a motorkód, mert nincs dpf! 1,3 milliót fizettem érte, és még 300000-at rá kellett költeni a szervizelésére. Tehát 1,7-be van. Mivel olasz volt rozsda mentes, belül szép, ülések nincsenek kiülve. Motorja, fűtőműve kiváló állapotban van.


Nem azért írtam a Golf 4-et, mert annyira ajánlom, csak azt akartam volna bemutatni, miért vettem megint ilyen típust. De ebből is 100-ból talán 1 jó akad. Az újabbaknál is hasonló az arány, csak sokkal drágábban. A golf 4-hez pedig filléres tétel az alkatrész, és szög egyszerű technika. Ráadásul komfortban nem rosszabb a 10 éves autóknál.

2022. máj. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Vw jetta, golf V 1.6 benzines nagyon stabil, megbízható motor. Jetta jobb, mint golf, szerintem, csomagtartót nézve egészen biztos és rozsda se jellemző rá.
2022. máj. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kombiban Focust vagy Astrát. olcsó az alkatrész, sok szerelő ért hozzá és agyig lehet pakolni. Sedant nem vennék, nem lehet bele rakni semmit, csak a kínlódás van vele, SUV meg csak nagynak látszik, de alig nagyobb bármelyik csomagtere mint egy régi Swiftnek
2022. máj. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!