Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 4 hengeres turbó benzines...

4 hengeres turbó benzines autó esetén ha 1 henger nem megy kompresszió hiány miatt,hány km lehet még megtenni így,hogy a motor ne menjen tönkre?

Figyelt kérdés
Elromlott az autóm külföld és a hazaszállíttatása annyiba kerülne mint majdnem maga a javítása az autónak... Egy műhelyben megnézték, az egyik hengerben elment a kompresszió. Gyertya végéből hiányzik egy kis darab. Mivel a javítása külföldön horribilis összeg lenne és a hazaszállítása is 500-600 euro a szerelő aki megnézte azt mondta lehúzzák nekem a 3-as henger injektorát,hogy ne fecskendezzen be üzemanyagot és próbáljak meg vele hazamenni.... de az a hazamenni közel 1000 km... az autó egyébként indul, nem kattog nem csörög, nem füstöl nem eszi az olajat... ti belevágnátok lábon hazavinni?

2022. máj. 6. 12:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én nem tenném. Túl nagy teher jut a többi hengerre. Pár kilométer oké, de 1000 nem. Főleg, hogy ha netán a gyertya darabja ott van még valahol a hengerben, neadjisten bepattan a nyitott szelep alá és rögtön megugrik a szerelési költség, meg idő.


Én hazatrélerezném. Sok pénz, de le kell nyelni. Ez most így adta ki.

2022. máj. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha 1 henger nem megy akkor már tönkre ment a motor nem?
2022. máj. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"az autó egyébként indul, nem kattog nem csörög"


Azért az elég feltűnő ha nem megy egy henger...

Rázkódik is a motor + megváltozik a hangja.

2022. máj. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha nem kattog nem csörög akkor honnan gondolod, hogy nem megy az egyik henger?

Égéskimaradásnak erős tünetei vannak, azt észrevennéd. Egyébként magas fordulaton, autópályán felépül a kompresszió, ezért van az, hogy szinte minden 15-20 éves autó le tudja adni a gyári közeli teljesítményét.

Milyen autód van pontosan? Húzd le te magad az inkejtor csatlakozóját, hallanod kell a változást.

2022. máj. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

egy 4 hengeres 4 ütemű motornál ha nem megy az egyik henger akkor kb a teljesítmény több mint fele elveszik

Írtózatosan rázkodik, nem gyorsúl.


Tuti nem tudsz vele ugy hazajönni, ah tényleg nem megy az egyik henger.


Amugy az nem lehet hogy csaka gyertyát kéne kicserélni?:)

2022. máj. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az autôn 130as temponal elkezdett villogni a motor lampa es lassunlni kezdett. Éreztem,hogy nincs ugy benne erö es alacsony fordulaton eröteljesen ràngatta a karosszeriàt. No de még volt kb 50 km hazaig ugyhogy el is mentem vele, tényleg jelenleg is ha beinditod csak azt latod a motor jobban ràngatozik,de egy kicsit nem hozza értö embert odaallitasz hang alapjan nem mondja meg,hogy barmi baja van.Elmentem masnap muhelyben. Diagnosztika, 3as henger gyujtas kimaradas. Oké gyertya ki, amikor kilett véve mind a 4 gyertya a 3-as hengernél a gyertya végén levö Elektroda rész hianyzik. A szerelo kameraval belenézett, dugattyu ép, hengerfal ép,a szelepnél ahol zart ott latszodik ahogy kiment ami nem oda valô... azt mondta ha ez a hengerbe marad akkor 50 km alatt a hengerfalat is lerendezi de valoszinuleg kiment a kipufogon. Mértek még egy Kompressziot a 3-as hengerben nulla. Audi A3rol van szo. kb 2-3000 € javitasi koltseggel szamoltak de ettol csak több lehet azt mondta.
2022. máj. 6. 14:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Tegyél bele új gyertyát és jó fog az lenni.

Azért rángtózott mert nem kapott szikrát.

2022. máj. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 krwkco ***** válasza:

Surányinak volt a könyvében egy autós történet, hogy egy ismerőse autóján felfigyelt rá, hogy csak 3 henger jár. Kiderült, hogy az egyik henger tönkrement és a korábbi tulaj úgy oldotta meg a dolgot, hogy kivették a dugattyút és egy fadugóval ledugózták a hengert. És sokáig működött így. Az új tulaj nem is vette észre.

Egy mai autón az injektor lehúzásán kívül még egy dolog kell: Ha az egyik hengerben nincs égés, akkor a kipufogógázban sok lesz az oxigén és a lambdaszonda jele alapján a kompjuter túldúsítja a keveréket. Szerintem a lambdaszondákról is le kell húzni a csatlakozókat. A motor jobb keveréket fog adni "emlékezetből", mintha a rengeteg felesleges oxigén eltüntetésére törekedne.

Ha amúgy elviselhetően jár a motor 3 hengerrel, nincs kettőstömegű lendkerék és az autónak nem túl nagy az értéke, akkor szerintem helyi próbák után haza lehet vele jönni.

2022. máj. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Megfogom irni nektek a végeredményt. Azt is, hogy làbon került e haza vagy sem. ✋
2022. máj. 6. 22:33
 10/12 anonim ***** válasza:
látom megírtad
2023. máj. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!