Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A sedan autók mai szemmel...

A sedan autók mai szemmel valóban elavultak?

Figyelt kérdés
Apám vett egy JAstra kombit 230000km el, mikor mellette volt egy ugyanolyan motoros J Astra 146000kmel jobb állapotban 100000ft al olcsóbban. Pedig nem szoktunk olyan sokat cuccolkodni.
2022. máj. 6. 14:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
64%

#9: Ha nem cipekedsz, akkor veszel egy yarist vagy maximum swiftet. Ha aerodinamikázni is akarsz, veszel egy lapos sportkocsit.

Ha meg már gyerek van, és be kell tetrisezni a babakocsit a bevásárlás mellé, akkor hamar elfelejted a sedant, nem kell ahhoz építőipari vállalkozó ak lenni, hogy a sedan élhetetlen legyen.

2022. máj. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
81%

Nekem szedánom van.🤷‍♂️

Mondjuk, 19 éves vagyok, sose cipekedek. Szinte sosem használom a csomagtartót, leutóbb akkor nyitottam ki, mikor fel akartam fújni a pótkereket.

Volt már csapotthátúm is, nem tudom ez-e a neve, tudjátok, az a seggberúgott kombi😂, na és annak egyébként kisebb volt a csomatere, mint a szedánnak.

Szerintem amúgy a ferdehátú egy jó kompromisszum lehet annak, akinek a szedán tetszik, de néha cipekedne is.

2022. máj. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Mit értünk elavult alatt?


Aerodinamika és forma szempontjából a szedán az ideális forma. Kapacitás és praktikum szempontjából pedig jobb egy kombi ha pakolni akarsz vagy egy kompakt 5 ajtós ha kis helyekre kell parkolnod.


Tény, hogy a világon legnagyobb f^szság az SUV. Ami amellett, hogy rohadt nagy, belül egyáltalán nem nagyobb mint egy átlagos autó. Maximum olyan szempontból van értelme, hogy ha ütközöl akkor jobb esélyed van egy batár, nagy tömegű autóban mint egy kis kompaktban.

2022. máj. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem túl praktikus ami az átlag ember számára nagy hátrány.A csomagtartó általában literre nagy de a formája miatt nagyobb dolgokat nehezen vagy sehogy nem lehet beletenni.

Cserébe sokszor szebbek mint más kivitelek,aerodinamikailag jobbak,illetve sokszor igényesebb futóművet tesznek a szedánokba bár ez lehet csak marketing és/vagy célcsoportok miatt van.

Nekem egy szedán 8gen Honda Civicem van,azért választottam ezt mert a formája kicsit jobban tetszett(bár az 5 ajtós is bejön),állítólag jobb vezetni illetve ritkán viszek sok cuccot szóval annyira nem érdekel a praktikum.

2022. máj. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem mondanám elavultnak. Pl Corolla Sedan sedánra 8 hónap a várakozás annyira nagy a megrendelés.


[link]

2022. máj. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
#15 nem w nagy megrendelésszám miatt nagy a várakozás, hanem nincs alkatrész. Minden gyártónál nagyon nagy a várakozás. Esetenként több mint 1 év.
2022. máj. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
Ne viccelődjünk, más márkát legkésőbb 3 hónap alatt megkapsz (Dacia, Suzuki, Opel, Renault, Peugeot) Ott nincs alkatrészhiány?
2022. máj. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
#17: max azt kapod meg ami már gyártásban van vagy készleten.
2022. máj. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Igen így van. Corolla Sedan sedánra 8 hónap várakozás mert semmilyen nincs. Nem győzik gyártani akkor a megrendelés.
2022. máj. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Praktikum, kihasználhatóság szempontjából kb. a létezésük óta elavultak. Szaladozni megteszik, de ha valamit vinni kell..... 😱 (Plusz az alacsony üléspozíció sem tetszik pl. nekem.)
jún. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!