Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem indul a robogóm?

Depislatyózó kérdése:

Miért nem indul a robogóm?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy Kymco zx50 super fever 2t robogóm, egyik reggel mikor munkába indultam csak úgy lefulladt és megállt. Gondoltam megnézem a karburátort, de nem tiszta, úszónak semmi baja nem értem. Na ez mára addig fajult hogy arra adtam a fejem hogy cserélek mindent.

Új henger 50cm

Új dugattyú

Új gyűrűk

Új vákumos benzin csap

Új főtengely szimeringek

Új karburátor

Új gyertya

Új csövek

Szóval főtengelyen és a hajtókaron kívül minden új. Ma össze raktam és... Rugdosom gyújt 1-5db-ot pöffen, majd leáll. Karbit minden "csoda" állásban tekergettem már de nem.Kompresszio van, új tömítések és nyugi nem xilo a tömítés. Hozzá teszem ügyeltem arra is hogy mivel ez a robogó magának keveri a olaj-benzin arányt új dugatyú, gyűrűk miatt raktam egy picit a benzintankba olajat kB 2t kupaknyit, plusz kenés végett.

Szóval mi lehet a baj? Egy csomó pénzem és időm ezt bánja, munkába meg ez az egyetlen út, tanyán lakom egyedül. Nincs ki vigyen se hozzon. Szerelőhöz meg azért nem vittem mert gondoltam csak egy karbi takarítás vagy egy gyertya.



2022. máj. 6. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:

"gondoltam csak egy karbi takarítás vagy egy gyertya"

Ahhoz képest jól bele álltál.

És mi a helyzet a gyújtás alaplappal, meg a CDI-vel?

2022. máj. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a simsonokhoz érték. Elektronikai dolgokban megvagyok lőve, azt se tudom miért felel az és azt sem tudom hogy kompletten a cdi mi és hol van miért felel?
2022. máj. 6. 21:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor kénytelen leszel szerelőhöz vinni.
2022. máj. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A forgattyúsház oldalán, a szívótorok alatt lévő "membrán" -nal mi a helyzet? Ezeken szereti megadni magát. Utánna meg tök olyan mintha kopott, szimeringes lenne a motor. Van hogy letörik belőle egy kis darabka, oszt rendetrak a hengerben.... Vagy nem zár rendesen,de ezt meg tudod nézni. Szájjal rácuppansz a szívotorok felőli oldalon, oszt megnézed, hogy át tudod e szívni rajta a levegőt.🤷‍♂️
2022. máj. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]

Erre gondoltam.

2022. máj. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Minimális kotyogás van a főtengelyben én a csapagyra gondoltam de attól elkene induljon. Lehet igazad van a szívó részéről ma még egyszer lehet neki futok, vagy szerelő. Nem tudom gyújtás van úgy viselkedik mintha nem kapna elég anyagot. Lehet igazad van a dologban, nem tudom.
2022. máj. 7. 06:41
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja és annyi ha szívni bírom akkor rossz vagy akkor jó?
2022. máj. 7. 06:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor rossz. Az tulajdonképpen egy visszacsapó szelep. Amikor a motor szív, akkor kinyit, és utánna bezár, mert ugye a forgattyúsházba szívja az üzemanyaglevegő keveréket, amit később a lefelé haladó dugattyú nyom fel az égéstérbe a térfogat csökkenése miatt. Ehhez ugye zárt tér kell.

Igazából ránézésre is látszik ha baja van, mert látszik, hogy alap helyzetben zárnak-e a kis lemezdarabkák, amik rajta vannak.🤷‍♂️

2022. máj. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!