Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kell-e cserélni az olajpumpa...

Kell-e cserélni az olajpumpa láncát?

Figyelt kérdés
Itt nem a vezermulancra es annak tartozekaira gondolok, hanem konkretan az olajpumpa lancara. Szoktak azt cserelni? Ha igen, akkor milyen gyakran? Az auto amugy egy opel astra j b16dtl, de nem csak erre a kocsira kerdezem konkretan, hanem ugy altalanossagban.

2022. máj. 7. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a konkrét motort, de a vezérlésbe bele tartozik minden lánc vagy szíj ami a legszükségesebb egységeket működteti. Tehát az olajpumpa lánca is. Vezérlés cserénél cserélni kell.
2022. máj. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Ha kell vezérlést is, akkor érdemes lenne azt is lecserélni/megvizsgálni a biztonság kedvéért.
2022. máj. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

Egyáltalán nem tartozik bele a vezérlésbe és egyáltalán nem "kell" cserélni, mint ahogy #1 mondja.


Az olajpumpa láncát minimális terhelés éri, ezért nagyon nagyon ritka az, hogy elszakad. Az esetek 99%-ában a gyári lánc kiszolgál sokszázezer kilométert, azaz az autó egész életét. Ha megnyugtatja az embert, akkor nyugodtan kicserélheti a vezérléssel együtt, de alapvetően felesleges.

2022. máj. 8. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az olajpumpa előbb hal meg, mint az a lánc.

Olajban megy, terhelést nem kap.


Érdekesség, okosék kitalálták, hogy már újabb autóknál ez is bordásszíjjal legyen hajtva....nehogymá örökké tartson.

2022. máj. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
és egy olajpumpa mennyit bír? Mert arról hallottam már, hogy vízpumpát szokás cserélni, mert nem nagy összeg, de olajpumpát nem sűrűn hallok, hogy nagyon cserélgetnék, pedig egy sokkal kritikusabb alkatrész mint mondjuk a vízpumpa
2022. máj. 8. 11:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Vízpumpát is igazából akkor szokás, ha a vezérműszíj hajtja, illetve annak a csapágyazása hamarabb tönkremegy, révén hogy zárt gördülőcsapágyról van szó, míg az olajszivattyú egész életét olajban tölti, így ha nincs valami kimondott konstrukciós hibája, akkor simán kiszolgálja a motor élettartamát.
2022. máj. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyen motoros autóm van és garanciában kellett cserélni is a vezérlést, de sajnos nem tudom, hogy az alsó kis láncot is cserélték-e. Mivel garanciából ment, a márkaszerviz nekem nem adott róla számlát, de még egy munkalapot se.

Megpróbáltam a gyári készlet cikkszámára rákeresni, hogy mi tartozik bele. De ezzel sem lettem előrébb. Van olyan kép, aminél ott az alsó lánc is, van amelyiknél nincs.

2022. máj. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
a szerelom mondta hogy a sogoranak az a lanc elszakadt, az olajpumpa lanca, meg hogy az is “ilyen” opel volt, de azert az “ilyen opel” eleg tag fogalom, kitudja pontosan melyik volt neki, meg mik voltak a felhasznalasi korulmenyek
2022. máj. 8. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!