Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autószerelő kárt okozott...

Az autószerelő kárt okozott az autóban, és nem hajlandó helyrehozni. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Tavaly (2021) augusztusban motorhibával került egy márkafüggetlen szerelőhöz az autónk. Átugrott a vezérlés, egy szelep elhajlott. A szerelő szétszedte, megcsinálta, de már ez is három hónapig tartott. Mikor kész lett, 280 ezer Forintot fizettünk érte, de persze sem munkalapot, sem számlát nem adott.


Kb 5 km-t mentünk az autóval egyszerű, városi használattal, mikor másnap az indításnál nagyon elkezdett kopogni a motor. Levontattuk a szerelőhöz, sokáig csak hallgatgatta, szét sem akarta szedni, végül, mikor sikerült rávenni, hogy szedje szét, kiderült, hogy eltört egy dugattyú.


Megbeszéltük, hogy mivel szakszerű használat mellett ennyire rövid időn belül jelentkezett a probléma, garanciában megcsinálja, "majd a jövő héten". Ez a jövő heti ígérgetés hónapok óta tart, az autót 2021 augusztusa óta (igen, most 2022 májusa van) nem tudjuk használni, azóta nála áll az udvaron hóban-fagyban-esőben, ami azelőtt egyébként tizenéve garázsban állt, a család kedvence volt.


Ti mit tennétek ebben az esetben? Megpróbáljuk jogi úton, vagy keressünk más megoldást?



2022. máj. 9. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben biztos vagytok benne, hogy ő tette tönkre, akkor fel kell jelenteni.

Haverom járt így, és bírósági per lett belőle. Annyi van, hogy ilyenkor szakértőt kell hívni, és márkaszervízben kell megjavíttatni ahol minden szart is kicserélnek amit nem kellene, de ráfogják a technológiára. Havernak beletörte Fordjába az izzítógyertyát és utána belefúrt a víztérbe. Új hengerfej lett, meg még kis fedeleket is kicseréltek, mert, hogy a technológia ezt írja. A szerelő elvesztette a pert, de a nagyját a javításnak sikerült kifizettetni vele.

2022. máj. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha semmi papírt nem kaptatok akkor simán letagadhatja hogy akármikor ott voltatok,nem is történt semmi.Jogilag ez úgy néz ki hogy bszhatod,meg gondolom úgy sincs kedved még hónapokat,éveket pereskedni ami nagy eséllyel többe kerül mint az autó.

Tanulság:normális szerelőhöz kell menni aki számlát ad mert feketén kb azt csinál amit akar.Olcsó húsnak híg a leve.

2022. máj. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hibafelvételi jkv, munkalap, számla nélkül esélyetek sincs, akárhányan is tanúskodtok.


Ez bizony tanulópénz volt.


Ha mégis bír elé vinnéd(ha lenne ügyvéd aki vállaja)az azt kérdezné, hogy miért vártatok eddig?


Ebből jól nem jöttök ki.

2022. máj. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"de persze sem munkalapot, sem számlát nem adott"

Igen, tanulópénz. Az ilyen feketézős helyeket messziről el kell kerülni.

2022. máj. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
per ellene.. attól még hogy ő nem adott számlát, pedig neki kellett volna, még lehet ezzel próbálkozni
2022. máj. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Semmit, mivel nincs bizonyíték csak egy szó a másik ellenében.

Én is kuplung cserét sufnisnál csináltattam 40 000 ért de azóta is ráz 1-esben meg hátrában induláskor XD letagadja hogy hibázott volna.

2022. máj. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hogy egy kicsit jobban érezd magad, én is b@lf@szkodtam már: ugyancsak számla nélküli negyvenezres stabpálca csere után a jobboldali pálca egyszerűen kiesett a kocsiból, mert a pubi elfelejtette meghúzni az anyákat. Megtaláltam a pálcát az érintetlen műanyag betétes anyákkal együtt az úttesten. Pubi szerint kizárt hogy nem húzta meg, viszont a pálcán a rozsdafolt csak addig ért, ameddig az anyák rajta voltak a legvégén. Bukó.

Visszaraktam én és elfelejtettük egymást.

2022. máj. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát igen sajnos ebben van kockázat de az életben hol nincs?
2022. máj. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!