Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az EGR szelepet légmentesen...

Benyovszky Oszkár kérdése:

Ha az EGR szelepet légmentesen lezárják egy odahegesztett lemezzel akkor a káros anyag kibocsátás hogyan alakul?

Figyelt kérdés

2022. máj. 9. 19:32
A kérdező szavazást indított:
csökken
kismértékben csókken
nagymértékben csökken
kismértékben nő
nagymértékben nő
nem változik
nem tudom
8 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nő. Az EGR nem egy működési berendezés, hanem pusztán károsanyagkibocsátás csökkentés a feladata. Bizonyos szempontból hasonlít a részecskeszűrőre. A részecskeszűrő feladata is ugyebár az, hogy a károsanyagok egy részét elégesse. Az EGR ugyanezt csinálja. Azzal, hogy a kipufogógáz egy részét visszaforgatják az égéstérbe, a károsanyag egy része elég az égéstérben. Ha levakolod az EGR-t, akkor egyszerűen átugrod ezt a lépést és a károsanyag érintetlenül távozik, azaz megnő a mérhető mennyisége a kipufogócső végén.


Hogy mekkora mértékben... hát, mihez képest? Mit nevezünk kicsinek és nagynak? Ez így értelmetlen, maradjunk egyszerűen csak annyiban, hogy nő.

2022. máj. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az autószerelő aki észlelte ezt, azt mondta hogy nem lesz befolyással a műszaki vizsgára.

99-es évjáratú, 1.9TDI. Ha jól emlékszem Euro4-es.

Ha ennyire jelentéktelen a mértéke, akkor mi szükség van rá?

2022. máj. 9. 20:05
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

"Ha ennyire jelentéktelen a mértéke,"

Ezt te honnan szeded hogy jelentéktelen?

Ha a kibocsátás mondjuk 10, és ez nálad 11 lesz akkor már bukta van.

Pedig jelentéktelen!!

2022. máj. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
* a kibocsátás vagyis megengedett a 10.
2022. máj. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Amit már a legutóbb írtam: az autószerelő mondta hogy átmegy a vizsgán.
2022. máj. 9. 20:45
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
#5 Ja, okosba átmegy. Csak ha bele botlasz egy ellenőrzésbe ahol károsanyagot mérnek, forgalmi elvesz rendszám le és jó sétát, majd visszaalakított EGR-el irány KPM.
2022. máj. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mi az hogy okosba átmegy, és miféle ellenőrzésbe lehet belefutni ahol káros anyagot mérnek? Úgy tudom minden műszaki vizsgán mérnek káros anyag kibocsátást. Még nem voltam műszakin, még mielőtt még jobban le...-ne valaki.
2022. máj. 9. 21:47
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Műszakin nem nézik a kipufogógáz összetételét. Füstölést mérnek. Nem kell lefizetni a vizsgabiztost, simán átmegy, mert füstölni nem fog jobban.

Az egr szelep a nitrogén oxidok mennyiségét hivatott mérsékelni a kipufogógázban. Levakolni azért szokás, mert a szívósorban, a hengerfej szívó csatornáiban és a szívószelepen lerakódik a koksz, így csökkentve a keresztmetszeteket.

Ha nincs visszavezetés, nincs ami lerakódjon.

2022. máj. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#7 Úgy okosba hogy nem mérik meg hanem egy kis pénzét át engedik mintha megfelelt volna. Nagyon ritkán, de néha itt-ott komolyabb rendőri ellenőrzés van.
2022. máj. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem közvetlen befecskendezéses, 1.9TDI diesel, így nem tudom hova tudna lerakódni. Nem füstöl.

Mit gondoltok, érdemes helyreállíttatni?

2022. máj. 9. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!