Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a legjobb stressz csökkenté...

Mi a legjobb stressz csökkentésre?

Figyelt kérdés

Holnap lesz a 3. Forgalmi vizsgám, a vezetéssel semmi bajom nincsen, a feladatokat amit kérnek vizsgán illetve a vizsgaútvonalakon gyakorló órán már hibátlanul végig megyek, de egyszerűen amikor vizsgára kerül sor elkap az idegesség és a remegés. Ezen ment el az első két vizsgám is. Próbálok nem arra gondolni hogy nem a vizsgabiztos ül hátul hanem pl az oktatóm egyik haverja, akit el kell vinni valahova mégis elkezdek remegni és nem tudom kontrollálni. Valami ötletek hogyan tudnám ezt leküzdeni? Előre is köszönöm a válaszokat! :D


19/L



2022. máj. 9. 22:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Hát igazából a szex, ami szinte minden esetben feszültség oldó. Nem csoda, hogy izgulsz, mert van tétje a dolognak. Ha amúgy jól megy minden, akkor meg lekell sz@rni mindent csak követni az utasításokat és nem lesz baj.
2022. máj. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az esélytelenek nyugalma. Én minden kat.-nál úgy mentem vizsgára, hogy na most fogok megbukni, oszt egyszer sem buktam meg.🤷‍♂️
2022. máj. 10. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
Csúnya lesz amit írok és szét fognak szedni, de ameddig ekkora nyomás van rajtad ne is legyen jogsid. Mert ha már most "ennyitől" ennyire be vagy stresszelve, hogy remegsz és hibázol mi van, ha valakit be kell vinni a kórházba vagy hívnak hogy baj van és azonnal menned kell.
2022. máj. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Talán igen, az esélytelenek nyugalma. Az elfogadás, elengedés, beletörődés.


Ma leszek 3. forgalmi vizsgára jelentve, nekem is kb semmi bajom a vezetéssel, ügyes vagyok, és órákon nem is vétek hibákat, mint amiken végül buktam.

És a vizsgabiztosokkal is kellemes csalódás ért, legalább nem érzem azt, hogy rettegnem kéne tőlük.

Én is nagyon stresszelek meg izgulok, tegnap is olyan hányingerem volt vizsga előtt,hogy azt hittem, majd valahova félre kell állnom vagy elhányom magam, és ezért bukok.

De csodával határos módon, amikor el kellett kezdeni vizsgázni, valami higgadtság, nyugalom szállt meg mindkét alkalommal. Úgy érzem, talán a rutin. Amit eddig szereztem. Segít erőt adni,hogy sikerülhet.


Aztán jött a nagy pofon, mert olyanok miatt buktam, amiért nem is aggódtam, még csak eszembe se jutott, hogy problémát okoz, vagy akár bukhatok ilyen miatt. Másodjára talán jogtalanul is buktattak. De már megtörtént. Belenyugodtam. Annyi pénzt befizettünk már, amennyit nem is gondoltunk, úgyhogy már azt is elengedtem. Sőt, még az is eszembe jutott,hogy 5× is megbukhatok, ilyen váratlan dolgok miatt, akár jogtalan, akár nem... aztán mehetek pávra. De hiszem,hogy nekem nincs baj a vezetésemmel és képes vagyok rá, alkalmas, és az oktatóm is így gondolja, és szerinte simán meg tudnám csinálni. De aztán beleavatkozik és bukás.


Úgy vagyok vele, majd valamikor meglesz. Lehet, hogy nagyon sokára...

Csak húzom a szám, amikor valakinek elsőnek sikerül.


Szóval,ha te is elengednéd, lehet nem stresszelsz annyit rajta. 🤷🏻‍♀️

2022. máj. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 krwkco ***** válasza:
93%

#3

"de ameddig ekkora nyomás van rajtad ne is legyen jogsid. Mert ha már most "ennyitől" ennyire be vagy stresszelve, hogy remegsz és hibázol mi van, ha valakit be kell vinni a kórházba vagy hívnak hogy baj van és azonnal menned kell."

A vizsgastressz sokkal nagyobb. mint a friss sofőrök vezetési stressz-e. És az emberek többsége érzi, hogy ha megkapta a jogsit, attól még nyugodt környezetben tovább kell gyakorolnia, amíg jobb sofőr nem lesz.

A kórházbavitel stressze egészen más, mint a vezetés közben érzett stressz. Ha a kezdő önállóan és óvatosan megszerezte a gyakorlatot, egy más forrású stressztől nem fog visszaesni a vezetésben a 30-adik óra utáni szintre.

2022. máj. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
42%
Szex.
2022. máj. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
39%
verd ki előtte, az segit én is hokiztam és át is mentem első forgalmi vizsgámon
2022. máj. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

én előtte szopogattam egy cukorkát, az segít

egyébként szándékosan lasabban vezettem 5-10km/h-val az engedettnél, ez is sokat segített

2022. máj. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

"egyébként szándékosan lasabban vezettem 5-10km/h-val az engedettnél"

Ezért simán megbuktatnak.

2022. máj. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%

"egyébként szándékosan lasabban vezettem 5-10km/h-val az engedettnél"


"Ezért simán megbuktatnak."


Igen. Előttem is ezért bukott egy lány

2022. máj. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!