Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet menet közben,...

Hogyan lehet menet közben, 20-30 km/h-s sebességnél lefulladni?

Figyelt kérdés
Azt mondta az oktatóm, hogy nem minden helyen szabad váltani, mert ha lefulladok az veszélyes lehet. Nem kérdeztem meg tőle, mert nem akartam hogy hülyének nézzen. Ha már mozgásban van az autó, akkor hogyan lehet lefulladni?

2022. máj. 10. 15:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Leállhat a motor és akkor nem tudod sebességbe tenni és lehet a kormányszervó is megszűnik, valamint a fékrásegítő is.
2022. máj. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Hogyan tud leállni a motor menet közben? És ha leáll miért nem lehet sebességbe tenni?

2022. máj. 10. 15:46
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fulladhat le a motor, ha olyan sebességbe kapcsolsz, hogy a fordulatszám (jelentősen) az alapjárat alá essen. Tehát ha 20-nál hatodikba rakod, akkor lefulladhat. 1-ből 2-be váltásnál nem fog lefulladni 20-nál (egy átlag konstrukció esetén). A probléma inkább nem a lefulladás, hanem hogy ha nem tudod berakni a sebességbe (mert éppen akad a váltó, vagy béna vagy, vagy akármi másért). Tipikusan vasúti átjáróban és hasonló helyeken szokták javasolni, hogy ne válts.
2022. máj. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
78%

Ha belerakod vagy benne hagyod hatodikban és úgy lelassitasz 20-ra akkor persze hogy lefullad, de már ötösben is lefullad, de lehet már 40-nél is lefulladhat hatosban, ha éppen emelkedőn is vagy.

Persze ez a manuális váltokra vonatkozik, az automatás teszi a dolgát.

Vasúti átjáró előtt kell berakni megfelelő sebességbe az autót ha szükséges és nem közvetlenül már a vasúti átjáróban.

2022. máj. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
17%

"Hogyan tud leállni a motor menet közben?"

HA váltasz és benyomod a kuplungot akkor leállhat.

Ezt érted te???

2022. máj. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

5: Miért kell kiforgatni a kérdést és a kérdezőt hülyének nézni??

Aki érti a kérdést az tudja miről van szó.

2022. máj. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
29%

azt hiszem itt félre értések történtek

arra gondolt, hogy ötödikben megy és lelassul akkor 30 kmhnál elkezd rázni és 20-nál lefullad viszont ilyenkor rángatni fog ha nem nyomod be a kuplungot gyorsan hogy üresben guruljon, viszont a fékvákum nem megy kéziféket illene berántani de akkor meg oldalra farol kicsit Xd

2022. máj. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
93%
Némelyik újabb autó olyan gyenge alapjáraton, hogy kettesben simán lefullad pl. egy fekvőrendőrön.
2022. máj. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#3: Igen, vasúti átjáróban is mondta. Meg kanyarodás közben is. Meg kereszteződésen áthaladva is. Meg dombra felfele menetnél sem ajánlotta, inkább menjek lassabban abban a fokozatban amiben odaértem az emelkedőhöz.

#5: Ez nekem szólt? Ha igen, akkor nem értem, mivel nincs értelme.

#7: Ki gondolt erre? Én? Én nem erre gondoltam, hanem hogy gyorsításkor nem szabad sebességet váltani.

2022. máj. 10. 19:29
 10/24 anonim ***** válasza:
90%

hanem hogy gyorsításkor nem szabad sebességet váltani.


előzésnél muszáj, 5ösböl az életben nem előződ meg 3-asba vagy 2-be vissza és tiltásig...de forgalmin nem kéne előzni lol

2022. máj. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!