Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A6 2.5 TDI-nél instabil...

Ashton90 kérdése:

Audi A6 2.5 TDI-nél instabil a menet. Nagy sebességnél, gázadáskor rángat az autó és nem tudom, hogy miért? Most volt nagy szervizen, ezzel a panasszal fordultam a szerelőhöz, ő vezérműtengely cserét javasolt, de így se szűnt meg a probléma.

Figyelt kérdés
2016. nov. 13. 00:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Akkor jöhet a következő kör: töltőnyomás mérés út közben illetve az adagoló a porlasztókkal.

Valszeg menet közbeni diagnosztikával kiderül mi a gondja.

2016. nov. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nincs chippelve?

Mert lehet ez okozza. Nagy fordulalaton kevés az adagoló számára a tankból az előrenyomó szivattyú általi nyomás.

2016. nov. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem kap elég üzemanyagot, egyértelmű. Azért vicc hogy nem jutott ez először az eszébe a szerelődnek, gondolta lehúz egy kicsit, ha már úgyis pont egy vezérműtengely típushibás motorról van szó.
2016. nov. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A vezérműtengely kopott volt ez tény és való, az előző szervizes is felhívta a figyelmemet arra, hogy egy kis idő után le kell cserélni, viszont a problémát nem szűntette meg. 50-60 km/h-ig nincs vele gond, afölött már előjön a rángatás néha-néha, nem folyamatosan, csak amikor nem padlógázig nyomom a pedált, mintha nem kapna elég üzemamyagot, pedig sose szoktam fullra kifogyasztani, most is 35 l van benne.
2016. nov. 14. 02:11
 5/17 A kérdező kommentje:
Ez az első autóm, s még ilyen téren tapasztalatlan vagyok. Chippelésről nincs információm, viszont idén februárban vettem, s akkor motorikusan teljesen rendben volt, aztán csináltattam egy állapotfelmérést az előbb említett szervizessel, s ők mondták, hogy a lengéscsillapítót rendbe kell hozni, ami meg is történt, majd egy 230 km folyamatosan megtett távolságnál kezdte el a hisztériát az autó. S azóta is tart ez. Nem szoktam magas fordulatszámon gyilkolni a gépet és még is van vele valami probléma.
2016. nov. 14. 02:25
 6/17 A kérdező kommentje:
Tegnap olyan helyzetbe kerültem, hogy 25 km hosszú útszakaszon nem volt vele gond, nem rángatott visszafelé jövet, viszont ismét elkezdte. Nem igazán mertem a gázpedálra lépni mert egyre sűrűbben jött elő a rángatás, de az sem volt kézenfekvő megoldás, mivel valahogy haza kellett jutnom, s így kipróbáltam a padlógázt ( sebességhatárt betartva), s megszűnt a jelenség. Így haza tudtam gurulni. Ez számomra rejtély lehet, sok lehetséges ok lehet, de nem szeretnék ismét több százezret rákölteni az autómra, olvastam olyat, hogy valakinek a gyertyakábellel voltak gondok, gumipipával, üzemanyag szűrővel, levegő szűrővel, porlasztóval, lambda szondával stb... :/ így látatlanban elég gázos a helyzet
2016. nov. 14. 02:45
 7/17 anonim ***** válasza:

Gázolajszűrőt cseréltél rajta?

Lehet az a baj, lehet a légszűrő is, lehet adagoló, lehet előrenyomó szivattyú, lehet levegősödés.

De gyerytapipa, meg gumipipa nem.

2016. nov. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Honnan tudod hogy kopott a vezérműtengely?

Én azt ajánlom, hogy nézesd meg egy másik szerelővel is, lehet tényleg vezérműtengely probléma is (bár nem tudom milyen hibajelenségei vannak), de szerintem itt egy sokkal kisebb hibáról van szó, vagyis hogy nem kap elég üzemanyagot valamiért.

2016. nov. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Utolsó, ennél a típusnál mindnél elkopnak a vezérműtengelyek, de nem ez a baj, amint láthatod, kicseréltette, de nem lett jó.
2016. nov. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Mikor elvittem a szerelőhöz, szétszedte a motort s megmutatta a vezérműtengelyt, még megkért arra is, hogy simítsam végig, érdes volt egy kicsit és látszódtak rajta az elhasználódás jelei. Gázolaj szűrőt nem cseréltettem rajta, mert akkor nem láttam indokoltnak. Én is valami kisebb problémára gyanakszom, mert bizonyos időközönként jön elő a rángatás, és az is közre játszik, hogy kellően bemelegedett motornál jön elő.
2016. nov. 14. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!