Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóban elszállt a fék erősebb...

Autóban elszállt a fék erősebb fékezés hatására. Tippek?

Figyelt kérdés
Régebbi autóról van szó. Egy nagyot fékezni akartam, egy ideig fékezett, majd betudtam nyomni a pedált eléggé, de a fékhatás nagyon gyengére lecsökkent. Erre a folyamatra mi lehet a magyarázat?

2022. máj. 13. 01:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Felforrt az ezer éve bent rohadó fékfolyadék, vagy kevés van benne, levegős stb. Sűrgősen nézesd át, és cseréltess féktaknyot
2022. máj. 13. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Közbe ránéztem, a fékfolyadék elszállt. Nagyon minimális van benne a minimum szint alatt
2022. máj. 13. 01:31
 3/16 krwkco ***** válasza:
72%

Ha egyben fékeztél a pedál felengedése nélkül és eközben szünt meg a fékhatás, akkor nem a fékfolyadék víztartalmával van a baj. Mert nyomás alatt nem forr fel a folyadék, csak amikor felengedik a pedált. És a következő pedálnyomás lesz hatástalan, mert csak a buborékok nyomódnak össze.

Ha fékezés KÖZBEN elindult lefele a pedál, akkor valahol folyadékot ereszt a fékrendszer. Ha nem fogy a fékfolyadék, akkor valamelyik dugattyúnál átereszti. Ha fogy, akkor kiereszti a szabadba.

Nézd meg, hogy látsz-e valamelyik csövön vagy csatlakozásnál fékfolyadéknyomot. Vagy töltsd fel a tartályt és járó motornál fékezz teljes erőből, amig be nem nyomódik a pedál. És akkor a földön megnézheted, hogy hova csöpögött.

2022. máj. 13. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 krwkco ***** válasza:
41%
De, ha két évnél régebbi a fékfolyadék, akkor a javítás mellett azt is teljesen le kell cserélni.
2022. máj. 13. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Gondolom nem túl sűrűn lett ránézve a fékfolyadékszintre, mert az a fékpofák kopásával is csökken, és ha sehol nem ereszti a folyadékot, akkor a főfékhenger adta meg magát. Cseréltem már hasonló hiba miatt, akkor is csak tartós fékezéskor ment egyre lejjebb a pedál.
2022. máj. 13. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Nézz alá hogy hol folyt el a fékfolyadék.

Nyilván az egyik kör ment el és ezért lett gyenge.

Aki azt írta hogy felforrt , annak az agyvize forrt fel !!!!

2022. máj. 13. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%

ha tetszik, ha nem, vidd el a kocsit egy számlátnadó szervizbe fékolajcserére..utána tökéletes.


tudom, hogy pénzbe kerül, de ez mindennél fontosabb..

2022. máj. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Tipp? Vidd el szervizbe de azért ne lábon. Akinek ez kérdés úgy sem tudja otthon mgcsinálni.
2022. máj. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, javitás után írd már ki hogy mivolt a baj.
2022. máj. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mi lenne? A nagy fékezés hatására valahol megadta magát a rozsdás vas fékcső és folyik/spriccel belőle a fékfolyadék.


Én is jártam így sajna.

2022. máj. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!