Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóban elszállt a fék erősebb...

Autóban elszállt a fék erősebb fékezés hatására. Tippek?

Figyelt kérdés
Régebbi autóról van szó. Egy nagyot fékezni akartam, egy ideig fékezett, majd betudtam nyomni a pedált eléggé, de a fékhatás nagyon gyengére lecsökkent. Erre a folyamatra mi lehet a magyarázat?

2022. máj. 13. 01:01
1 2
 11/16 krwkco ***** válasza:
29%

Nem tudom, hogy miért kaptam a 4-es hozzászólásomra minuszokat. Mondjuk nem is különösebben érdekel.

Csak azt akartam ott elmondani, hogy a gyárak ajánlása szerint a fékfolyadékot kétévenként cserélni kell. Ez annak ellenére is igaz, hogy itt nem ez volt a hiba oka.

A gyárak ebben meglehetősen óvatosak. Ha valaki évenként méri a fékfolyadék víztartalmát vagy nem jár hegyes vidéken és jól bírja a kockázatot, akkor ezt meg lehet nyujtani.

De két év az előírás.

2022. máj. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szerintem az autósok 99%-a nem cseréli/cserélteti 2 évente..

Én is inkább 4 évente kb.

2022. máj. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 krwkco ***** válasza:
68%

"Én is inkább 4 évente kb."

Én is. De azért nem árt tudni, hogy mi a gyári javaslat. Pl. ha Ausztria hágóin át mennék nyaralni, akkor ha letelt a két év, előtte kicserélném.

Tudom, motorfék, de akkor is.

2022. máj. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Na kiderült a hiba. Elvittem autószerelőhöz, és lényegében az van, amit a 10-es válaszoló írt. Az egyik fémfékcső adta meg magát. Eléggé régi, rozsdásak, és mivel egy nagyot fékeztem, valószínű ezt már nem bírta.

A fékfolyadék meg szépen kifolyt. Egyébként a bal hátsó részen az autónak szivárgott el az egyik fékcsőből.

Most külföldön vagyok, meg lesz javítva még itt, de miután hazaérek magyarországra, kicseréltetem mindegyik fékcsövet újra, gumit fémet is.

Még a tárcsákat, betéteket is átnézetem, nem akarok még egyre így járni.

Ajánlom, főleg ha régebbi autótok van, nézzetek alá vajon rozsdás e bármelyik fékcső is. Ne hogy nektek is útközben szálljon el

2022. máj. 14. 01:03
 15/16 anonim ***** válasza:

Csak sajna sok autónál telibe van kenve alvázvédővel a fékcső...

Nálam is telibe volt kenve így nem tudtad volna megmondani milyen állapotban van.

Pont fél évre rá lett volna kicserélve amúgy is az összes fém fékcső nálam de sajna nekem is egy erősebb fékezés hatására vízipisztoly lett az egyik csőből így hamarabb kellett megejtenem :D


Mellesleg ha az ember otthon le tudja magának hajlítani és meg tudja peremezni akkor filléres dolog a csere.

2022. máj. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 krwkco ***** válasza:
100%

"Csak sajna sok autónál telibe van kenve alvázvédővel a fékcső..."

Ami -éppen ezért- szabálytalan és egy lelkiismeretes vizsgáztatónál bukást jelent.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__76..

2022. máj. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!