Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vannak benzines vagy dizel...

Vannak benzines vagy dizel autók, amik a ténylegesen, az adott úton megtett fogyasztást mutatják?

Figyelt kérdés
Már a 20+ éves autók is tudták a pillanatnyi, meg az átlagfogyasztást mutatni, amit gondolom a befecskendező rendszer adataiból számol a motorvezérlő. Akkor ilyenformán azt is mutathatná, hogy az adott úton mennyi üzemanyagot fogyasztott el a motor. Hasznosabb infó lenne, mint pl. a pillanatnyi fogyasztás, mert így azért az ember pontosabban tudná, hogy az adott utazás mennyibe is került neki, nem csak saccolgatna.
2022. máj. 14. 21:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Akkor miből számolnad ? Ez legyen a fő kérdés
2022. máj. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Én nem akarok számolgatni! Az átlagfogyasztás meg ahogy a nevében is van átlag, és a pillanatnyi fogyasztásból számol, de a megfigyeléseim alapján nem tartom logikusnak ezt alapul venni egy ténylges fogyasztás kiszámolásánál, főleg mikor állok aztán kiírja, hogy 1liter/óra, szóval inkább hagyjuk. Ennyi erővel maradhatnék a tankolás alapján való számolásnál. Maradjunk inkább az eredeti kérdésnél, én erre lennék kíváncsi, hogy a mostani autók már kiírják-e a ténylgesen elfogyasztott üzemanyagot? Hiszen ma már feljödött annyit a technika, hogy pl a memória korláta nem lehet gond, hogy jegyezze az autó mennyi üzemanyagot fecskendezett be a motorba.
2022. máj. 16. 08:50
 13/17 anonim ***** válasza:
Apám Dacia Loganja kiírja, hogy a nullázás óta mennyi üzemanyag fogyott. Ha nincs ilyen opció a computerben, akkor a két tankolás közti üzemanyag mennyiségét láthatod az üzemanyag számlán.
2022. máj. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem, a pillanatnyi fogyasztás is idő, csak rövidebb idő átlaga..

az átlagfogyasztás a megtett út alatti fogyasztás, melyet az autó számol, mely képlete primitiv, 5. és 6. osztályban tanultuk,

Elfogyasztott üzemanyag osztva a megtett kilométerrel, szorozva 100.

így te mindig tudod hogy mennyi fogyott el, mert a tanító néni vagy bácsi mindig kérte hogy ellenőrizzük amit számoltunk, így az ellenőrzés,

átlagfogyi / 100 szorozva a megtett km-el.


és megint megvan az eredmény mennyi üzemanyag fogyott el.


Ezt lehet bármikor korlátlanul oda vissza számolni, pontos lesz.


egy dologban van eltérés, mégpedig ahogy írtad, az injektorok nyitási idejéből és nyomásából számol.

Az autógyártók eleve igyekeznek lefele csalni, de az is igaz hogy az injektorok használódnak, és a végén nem hozzák a gyári értéket.. Ezt az ecu nem tudja lemérni, így a számítás soha nem teljesen pontos. (ezért is ellenőrizzük tankolássos méréssel is, persze a km óra se pontos de az más kérdés)


(A helyes mérés átfolyás mérés lenne az előremenő és a visszatérő ágban, én így csináltam meg a kishajómnál, mert a tököm tele volt hogy liter / óra alapján mért, ás a gáz állástól függően 4 től 68 liter / óráig bármit tudott teljesíteni..

így lett km alapú gps-el megoldva, de én is magamnak a liter / 100km-t jeleztetem ki, mert az a megszokott és az alapján tudom megmondani hogy milyen gáz állással tudok a legtakarékosabban menni egy etapon.)

2022. máj. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ööö, pl az összes 20 évnél fiatalabb VW csoportos autó tudja ezt, ráadásul úgy, hogy minden reggel automatikusan nullázza (pontosabban 3 óra állás után). De a Thaliamban pl nullázni lehet manuálisan, és akkor kiírja decire, hogy pl 12,9 litert fogyasztott el nullázás óta. Szóval min pörögsz?
2022. máj. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
#15 Nagyon nem így van, mert bátyámnak 2-es Octaviája , (talán 2010-es), is csak átlagfogyasztást mutat, és nem azt hogy mondjuk ment 30km-t ,és ez alatt fogyasztott 2 litert.
2022. máj. 16. 22:55
 17/17 anonim ***** válasza:
#8: nem igazán értem, hogy mit nem értesz. Nyilván mért adatokból határozza meg, hogy pontosan mi alapján azt csak a tervező tudja, de minimum számolnia kell annyit, hogy mennyi üzemanyag volt az út elején, és mennyi van benne most. Aztán hogy ezt most a tankban lévő mennyiség, vagy a befecskendezett mennyiség alapján rakja össze, halvány fingom sincs, de a lényeg, hogy van benne nullázható elfogyasztott üzemanyagmennyiség számláló.
2022. máj. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!