Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autómosásnál melyik a jobb...

Autómosásnál melyik a jobb választás?

Figyelt kérdés
Hosszútávon pénzügyileg melyik éri meg jobban? Otthonra venni magasnyomásút és a hozzá tartózó eszközöket vagy elmenni az autómosóba? Pl: heti 1 alkalomnál

2022. máj. 18. 17:37
A kérdező szavazást indított:
Otthon mosni
Autómosóba mosni
18 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Próbáltam itthon magasnyomásúval. Biztos olcsóbb de nem lesz olyan szép. Főleg az miatt hogy a csapvíz erősen klóros, fehér foltos lesz.
2022. máj. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
otthoni , olcsóbb és szebb eredmény
2022. máj. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Autómosó olcsóbb. Ez nem az a téma, ahol működik az "egyszer megveszem, aztán hosszútávon megtérül" elv, mert oké, hogy megveszed az eszközöket, de attól a vízért és mosószerért ugyanúgy fizetned kell minden alkalommal.


Lehet, hogy alapvetően olcsóbban jön ki még így is, de csak minimálisan és amilyen drága egy otthoni, ezer év alatt sem térülne meg (költői túlzás).

2022. máj. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Ha van otthon kút, vagy gyüjtöd az esővizet, akkor biztosan olcsóbb.
2022. máj. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%
Én otthon szeretem mosni vödörrel és slaggal, szivaccsal.
2022. máj. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ahhoz magasnyomású. Autómosó szivacs, két vödör, bele víz és autómosó szer, aztán mehet a mosás. Ez sokkal olcsóbban kijön mintha vinnéd folyton mosóba, igaz munkásabb is. Ha inkább a magasnyomásút választanád, akkor attól függ mennyire szereted lemosni. Ha habbal, mindennel csacsi ragyira mosod mindig 1000 forintért, akkor megéri helyette venni otthonra egyet, ha meg csak levereted róla a sarat meg a koszt 300 ft-ért, akkor meg nem éri meg venni otthonra.
2022. máj. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
27%
Ki a tököm most hetente autót?
2022. máj. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

" csapvíz erősen klóros, fehér foltos lesz."

Ennek semmi köze a klórhoz. Vízköves marad ha nem szárítod meg. Nem olyan egyszerű, hogy lelocsolom aztán jó napot, majd megszárad magától...

Kefés mosó összekarcolja a felületet. Érintésmentes önkiszolgáló mosóban hiába megyek végig az összes programon, akár szép aprólékosan többször is az egyes programokon. Mindig marad az autón egy vékony koszfátyol. Nagyjábóli lecsapatásra jó, de tökéletesen tiszta soha nem lesz így.

Vettem magasnyomású mosót, nem is gagyi legolcsóbb, áruházit, hanem Makitát. Nekem nem igazán jött be. El is adtam, mert csak vesződség volt állandóan előhurcolni, elpakolni. Jó minőségű állítható szórásképű pisztoly, tömlő, mosókesztyű, jó minőségű sampon, száradás segítő, autótörölköző, wax, üvegtisztító, műanyag és gumiápoló, porszívó, műszerfal tisztító és ápoló, bőrápoló. Nálam így néz ki nagyjából egy hétvégi takarító szett. És valóban makulátlanul tiszt az autó. Árban nem biztos hogy sokkal olcsóbb. De ha nem csak nagyjából körberohanva akarod lecsapatni, akkor az önkiszolgáló mosóban sem úszod meg pár száz forintból.

2022. máj. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Otthon! Én gondolkodom rajta, hogy valahogy lágyítani kellene a vizet. Mosó, többi van.
2022. máj. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
10 év alatt 1.5 misit költöttem el vagy többet autóápolásra önkiszolgáló mosóban,pedig csak egy hobbiautóm van.Igaz én szeretem ha tiszta(szalon állapot).Ha lenne lehetőségem,akkor otthon mosnám.De panelban lakom ugye...
2022. nov. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!