Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan szedjem le a főtengely...

Hogyan szedjem le a főtengely csavart?

Figyelt kérdés
Seat 1.4MPI főtengely csavarját szeretném leszedni, légkulcs nem szedte le, méteres erő kar szintén nem nyert, egyszerűen nem jön le. Nem fordított menetes.. Tippek hogy hogy lehetne ki szedni?
2022. máj. 19. 21:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném hogy már a melegítésen túl vagyok, és csavarlazítóztam is.
2022. máj. 19. 21:37
 2/11 anonim ***** válasza:
Pedig oda egy jóféle légkulcs kellene...
2022. máj. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Légkulcs és légkulcs közt is nagy a különbség. Ha ilyen olcsó szettes az gyenge mint a fo...s. Autószerelők már 1000N-körüli, elektromos ütvecsavarozókkal dolgoznak.

[link]

2022. máj. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Párat ráversz a csavarra, de ahhoz a főtengelyhez biztos van valami rögzítő.

Ha másképp nem tudod, akkor leszeded az önindítót, és a lendkeréknél rögzíted pl egy csavarhúzóval, csak ne törjön el.

320nm-es csavart szedtem le így, másfél méteres erőkarral, majdnem felborult az autó is tekerés közben.

2022. máj. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Lincos 700nm-es legkulcsom van. 4, kitámasztás sikerült, aggódtam, hogy ne essen le az emelőről közben.
2022. máj. 19. 22:28
 6/11 Beviz Elek ***** válasza:
Milwaukee m18onefhiwf12 ha legközelebb ilyen gondod adódik.
2022. máj. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból, miért akarod levenni?
2022. máj. 20. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kizárt hogy egy jó légkulccsal ne lehetne levenni.

Egy olyannal amivel a kamionok kerekeit szedik le, az leszedi.

2022. máj. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor majd szerzek valahonnan jobb legkulcsot, hatha.. Koszi. 7:Olajpumpat kell cserelni.
2022. máj. 20. 13:11
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Ja értem. Azért kérdeztem, mert nálunk volt egy okos "autószerelő", aki vezérlést cserélt ilyen motoron, levette a hosszbordásszíj kerekét, aztán leült. Egy idő után szemét szúrt, mondom mire vársz? Azt mondja rendelt egy kulcsot (18-as sokszögű talán ha jól emlékszem, de majd kijavítása ha nem) hogy le tudja szedni a főtengely anyát. Vezérléshez. Amit ugye nem kell. :D És ott várt vagy fél órát a semmire. Már rég össze kellett volna raknia, ő meg még le sem szedte a régi szíjat. :D Nem is volt hosszú karrierje a szakmában...
2022. máj. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!