Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Klíma hibafeltárása?

Klíma hibafeltárása?

Figyelt kérdés

Most először szerettem volna feltöltettni a klímát de a kompresszor nem indul el. Kiszerelést utoljára hagynám így minden mást megnéznék ami miatt nem működne.

Mivel érdemes folytatni? Biztosítékok jók, 1 relét találtam aminek a klímához van köze de annak jó az ellenállása.


2022. máj. 20. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:

"szerettem volna feltöltettni a klímát"

Hát először pedig felkell töltetni mert addig nem fog bekapcsolni.

2022. máj. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nyílván a klímásnál derült ki a probléma miután lett benne gáz.
2022. máj. 20. 20:23
 3/8 Vortrex ***** válasza:
Van egy nyomáskapcsoló a klímahűtőn, ha nincs nyomás a rendszerben, akkor nem tudod bekapcsolni a kompresszort se
2022. máj. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Vortrex ***** válasza:
Akkor meg a kompresszor mágnestárcsás tengelykapcsolóján elszakadt egy szál, vagy berohadt a tengelye
2022. máj. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Vagy bármi más. Különösen ennél a típusnál.
2022. máj. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vortrex ***** válasza:

Így van, habár ez különösebben nem egy nagy segítség.


Így néz ki a tárcsa: [link]

Ezt egy mágnes húzza neki egy ellendarabnak, ami a kompresszoron van. Általában megszorul a tárcsa a tengelyen, vagy elszakad a mágneshez futó vezeték

2022. máj. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm eddig.

A tárcsa kézzel mozgatható, ezt lehagytam.

2022. máj. 20. 21:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok klímás, se autószerelő. De ha fel lett töltve, nyomás biztosan van benne, akkor én így kezdeném: Diagnosztika. Van-e bármilyen hibakód a klímára? Nem 2eFt-os aliexpresszes bóvlival nézve, ami kizárólag a motorvezérlővel kommunikál, hanem komolyabb cuccal, ami az autó többi vezérlőjét is látja. A diagnosztika mit mutat nyomásra? Ott is rendben? Ezután lehúznám a kompresszor kuplungjának a csatlakozóját. Multiméterrel rámérnék hogy megkapja-e a kivezérlést, ha bekapcsolod a klímát. Ha megkapja akkor de mégsem kapcsol, akkor kuplung. Ha nem kapja meg, akkor van-e valahol szakadás, zárlat, egyéb elektronikai hiba, lehet tovább vizsgálódni.

Ha pedig ezután sem jövök rá, meghaladja a hiba feltárása a tudományomat, akkor elvinném egy szervizbe.

2022. máj. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!