Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet jogos követelésem a...

Lehet jogos követelésem a szerelő ellen? Tehet ilyet, hogy hibafeltárás után engedély nélkül szétszedi az autómat, és nem hajlandó összerakni eredeti állapotában, ahogy én odavittem?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: bevittem az autómat (Renault Twingo)szerelőhöz, mert nem volt jó a fűtés. Nem fújt meleget. Fűtőmotort cserélt, meg egyéb kis kütyüket, amiket ki is fizettem (30.000.)ft. De továbbra sem volt jó a fűtés. Visszavittem két nap múlva, erre tegnap közli velem, hogy valami hengerfej, meg tömítés nem jó, ki kell cserélni, ami nekem olyan 60.000.-be fog kerülni. Megbeszéltük, hogy ma délig telefonálok, hogy csináltatom, vagy nem, addig nem nyúlnak hozzá. Erre ma közli velem, reggel 8-9 között hívtam, hogy már szétszedte, és mindenképp meg kell csináltatnom, hogy ki tudjak vele gurulni a műhelyből, különben meg nem is tudja visszatenni a régi tömítést.(Állítólag)

Magyarul belekényszerített ebbe a helyzetbe, de én már nem akarok ennyit rákölteni, és mondtam is neki, hogy az engedélyem nélkül nyúlt hozzá. És még ő van felháborodva. Szóval menjek a fogyasztóvédelmisekhez? Persze az eddigi munkáról se számla semmit nem adott. Segítsetek légyszi, mit tudok tenni?


2010. jan. 30. 21:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ilyenek ezek az autoszerelok...nemsok becsuletes van sajnos.

enis elvittem hogy szar...csinalt rajta valamit 50ezert forint...meg szarabb lett. visszacsinalni persze mar nem tudja.


A futes egyebkent szerintem azert nemjo mert el van koszolodva rendszer. A csovek amin aramlik a levego szepen lehuzod, trisoval meg vizzel(slag) kimosod tobbszor is az egesz rendszert. Minden mosas utan varni kell 20 percet es a csoveket 3x kitisztitani.


Ezt nekem egy autoszerelo mondta el hogyan kell, ha o csinalnta volna meg, az 20papir lett volna. Ramegy az egesz nap.

2010. jan. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A hengerfejtömítésből tényleg nem lehet visszaszerelni a használtat, mert úgy kell lekaparni a blokkról. Viszont filléres cucc betenni egy újat, anélkül hogy csinálna bármi egyebet. Mondjuk a hengerfejtömítésnek nem sok köze van a fűtéshez, legalábbis annak hiányához. Ha a hengerfejnél van gond, akkor a motor forralja a hűtővizet, amitől elvileg 'jobbnak' kéne lenni a fűtésnek.

Viszont ha akaratod ellenére csinál valamit, az egyértelműen szabálysértő, minimum a fogyasztóvédőknek lehetne szólni.

2010. jan. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Feltéve, hogy a fogyasztóvédelemnél a fent elmondottakat be tudod bizonyítani. Az igaz, hogy az NFH fogyasztóbarát, nade bizonyíték nélkül semmit sem tehetnek.
2010. jan. 31. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

No én ezért nem viszem szerelőhöz,mert ilyen f@sz a legtöbbje,és a korrekt/profi szerelő ritka mint a fehér holló.Ha nem akarsz fizetni neki akkor legfeljebb elvontatod magad az autót, (egy haverod segítségével). Pereskedni ?...hát nem tudom hogy megéri-e,nekem még nem volt-e ilyen ügyem.

a Renault-oknak típus hibája a fűtésprobléma,amit az esetek 90 %-ban a fűtőradiátor eldugulása/vízkövesedése okozza. Nem folyik át rajta rendesen hűtővíz.

Ilyenkor sohase fúj meleget,legfeljebb langyosat.

Ha hengerfejes az autó akkor váltakozva fúj egyszer meleget,egyszer hideget,mert ilyenkor állandóan levegő kerül a rendszerbe(hengerfejnél),és ahogy éppen kijön a légbuborék,akkor lesz meleg a radiátor,ahogy újra bekerül egy újabb nagy adag levegő ebbe ,megint hideget fúj a ventilátor. Ez a veszélyesebb,mert akár meg is tudod főzni az motort,hiába van kint -10C°,tehát hengerfejes autóval ne nagyon közlekedjünk.

Tehát ilyenkor váltakozik a meleg-hideg.

Ha a hengerfej tömítés égett át annak anyag ára kb 3000 Ft ,+ új hengerfejcsavar készlet kb 2000 Ft,új fagyálló 4-5 liter 2000 Ft. A síkoltatás kb 3-4000 ft,(de ez 1-2 napig is tarthat,a gépműhelytől függően),de nem mindig szükséges feltétlenül megcsináltatni. A szerelési munka díj : Egy autóműhely ezt max 3-4 órás munkával szét és összerakja,,de 20 ezer-nél nem hiszem hogy többet kéne kérnie munkadíj gyanánt.Ezeket az árakat azért írtam hogy ha mész a szerelőhöz,és magyarázni kezdi hogy ilyen olyan drága minden,akkor tisztába legyél az árakkal.

Nos én a fűtőradiátorra gyanakodnék elsődlegesen,nem a hengerfejre,ez kb 8-10000 ft-ba kerül maga az alkatrész,és a csere kb 4-5 órába munkaórát igényel,mert szét kell szedni a műszerfalat,hogy hozzáférj a fűtőboxhoz,és ez elég macera.

Ha van műszaki kérdésed,szívesen válaszolok,de jogilag sajnos nem tudok hozzászólni.

1 Renault tulajdonos

2010. jan. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!