Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha gyújtás ráadásakor kigyulla...

Ha gyújtás ráadásakor kigyullad minden jelzőfény a műszerfalon, pár másodperc múlva kialszik, kivéve a check engine, EPS, töltés jelző (akku), majd a motor beindításakor már minden jelzőfény kialszik, az fennálló problémát jelez?

Figyelt kérdés
2004-es Polo-ról van szó, kevés kilométerrel. Kezdő vagyok, sajnos nem értek hozzá.

2022. máj. 23. 07:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha kezdő vagy, még emlékezhetnél mit tanított az oktató és mit láttál az oktatókocsi műszerfalán.

Ez a normális.

2022. máj. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A kérdés az, hogy ha néhány jelzőfény nem alszik ki rögtön, az baj-e. Az oktatókocsin és minden más kocsin, amit vezettem azóta, minden jelzőfény kialszik. Ezt írja a kézikönyv is.
2022. máj. 23. 07:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, azért nem alszik ki, mert álló motornál nincs töltés, ergó ég a hibajelző lámpa (check engine), amint beindult az autó minden elalszik.

Semmi baja az autónak.

2022. máj. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm!
2022. máj. 23. 07:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy mondták előttem, a járó motornál égő lámpák a fontosak. Ha indítás után elalszik minden, akkor semmi baj nincs.
2022. máj. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor van probléma, ha MENET KÖZBEN valamelyik piros lámpád világít. (Nekem Mondeóm van és eleinte fura volt, hogy a hőmérséklet jelző ikon is piros/narancs, és az a jó, ha világít bizonyos fok alatt). A másik a kézifék, ami ugye tőled függ. Simán el lehet indulni kézifékkel, csak nem nagyon fog "menni" az autó. A többi lámpának nem szabad világítania.


Ha narancssárga fényű lámpát látsz kigyulladni, akkor ugyan az utazás folytatható, de biztos, hogy meg kell nézni/javítani kell valamit. Nekem mostanában volt ilyen, hogy pár óra használat után rendszeresen kigyulladtak a menetstabilizátor, a légzsák és az ABS feliratok, de minden újraindításnál eltűntek pár percre. Ugyan 2 körben, de sikerült eltüntetni a hibát. Ahogy nálam is, egy újraindítás néha segíthet, de nem biztos, hogy a probléma véglegesen eltűnik, de erre is láttam már példát.

2022. máj. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Az oktatókocsin és minden más kocsin, amit vezettem azóta, minden jelzőfény kialszik."

Erre rosszul emlékszel. Bizonyos rendszereket, mint pl. magát a motort is csak járó motor mellett tudja ellenőrizni, ezért világít addig.

2022. máj. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Néhány héttel ezelőttig az én autómon is kialudt minden jelzőfény egyszerre, pár másodperc után, nem csak az emlékezetemre tudok hagyatkozni. Nyilván ezért aggasztott, hogy egyszercsak megváltozott valami.

Köszönöm mindenkinek, aki segített.

2022. máj. 23. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!