Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Még mindig nyikorognak a fékek?

Még mindig nyikorognak a fékek?

Figyelt kérdés

Most cseréltek hátsó tárcsát és betétet is, de még mindig nyikorognak a fékek. Automataváltós autóm van, Audi kombim, ha számít ez valamit. Ha csak a szélére lépek rá, egy kis részt érintve a féknek, akkor nem nyikorog annyira. De ha teljes lábbal rálépek, akkor nagyon hangos és nyikorog, annak ellenére, hogy most cseréltettem benne betétes és tárcsát is. Nekem a szerelő azt mondta, hogy ha megyek vele egy pár km-t és nem fékezek intenzíven, hanem szépen, akkor elmúlik. Van valakinek, valami ötlete hogy ez hány km-t jelent, vagy lehet valami más baj lenne vele?


Előre is köszönöm a válaszokat, üdv egy laikus.



2022. máj. 23. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Folyamatosan nyikorog fékezés közben, vagy csak a fékre lépéskor megnyikkan egy pillanatra?
2022. máj. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Folyamatosan fékezés közben
2022. máj. 23. 17:16
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló volt nekem is, de sikerült megcsinálni. Eleve hiába veszel bele úgy tárcsát, és betétet, mert nem a ferrodol és a tárcsa találkozásánál nyikorog, hiába mondják egyesek, hogy vacak a betét. Én kipróbáltam többet is, de mind nyikorgott. A nyikorgás forrása a fékpofa és a dugattyú talákozásánál van, itt pedig fém a fémen mocorog, ha már ki van kopva a munkahengered, illetve itt illik rézpasztát használni. Nekem a réz , illetve a Textar ide való zsírja csak rövid ideig segített. A végső megoldás, hogy kaptak a féknyergek új dugókat, azóta semmi hangja a fékeimnek
2022. máj. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És ezek a dugók mennyibe kerülnek?
2022. máj. 23. 18:09
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 Típusfüggő,keress rá valamelyik netes áruházban, de nem volt egy vészes tétel a felújítószett. Nekem nem volt 10-es oldalanként a készlet ami nemcsak a dugattyút, hanem a porvédőket, légtelenítőcsavart stb tartalmazta.
2022. máj. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 crudy ***** válasza:
Valahogy így. A kopó alkatrészeknek nem sok közük ehhez, esetleg a betét hátulján a kis lemeznek. Azonban minden nyergen van egy rugó, az el tud fáradni. A betét mozog a dugattyún, nyikorog. Szerelési hiba miatt is nyikoroghat. Én is a felújító szettet javasolnám.
2022. máj. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Azonban minden nyergen van egy rugó"


Nekem nincs :)

https://www.youtube.com/watch?v=jl2N1pb4zY8&t=119s


3 és 5-ös hozzászóló vagyok

2022. máj. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 crudy ***** válasza:
Valóban, neked a betéthez lemezelték a rugókat. Az még jobb, mert minden betétcserénél cseréled azt is.
2022. máj. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, de ettől még sajnos nyikorgott. :(
2022. máj. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!