Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson swalbe-m nak a felfügge...

Simson swalbe-m nak a felfüggesztései nyikorognak Mit kell tennem? Ki kéne cserélnem az olajlehúzót mert elfolyhatott az olaj?

Figyelt kérdés

Ha pedig már megyek is a motorral akkor az úthibáknál fémes csattanást nyikkanást hallani. Azért kérdezem meg hogy ne kapásból a mély vízbe ugorjak bele és láttam itt rendes simsonosokat is.

épp ezért kérdezem itt.

Mi a teendő mi mehetett tönkre. hétégén csinálnám meg, az első nyikorog a hátsó csattog nyekereg.

Pénztárcakímélő válaszokat kérnék és nem olyat hogy komplett csere mert gondolom meg lehet ezeket csinálni



2014. márc. 11. 16:27
 1/2 A kérdező kommentje:
Nevét elírtam elnézést
2014. márc. 11. 16:37
 2/2 anonim ***** válasza:

Első körben szedd ki a teleszkópokat, nyomkodd meg, hogy azok nyikorognak-e. Ha nem, akkor esélyesen szilentek, van négy darab a motorban ilyen céllal, cseréld ki, valami 50 forint darabja nagyságrendileg. De az is lehet, hogy 100 is megvan. :)


Ha a teleszkópok, akkor macerásabb, mert nagyon kis számú kivételtől eltekintve a Schwalbe széria dörzsbetétes teleszkópokkal ment, némi zsírral megcukrozva, hogy mégse nyikorogjon. Általában a zsír szokott benne elköszönni idővel, azért nyikorog. Szét lehet szedni, óvatosan, az aljában, az alu lábban van egy stift, azt kell kiütni, akkor szétjön, be lehet zsírozni, és újra összerakni, de én ekkor csinálnék bele hosszabb stiftet, és elkalapálnám mindkét végét, hogy ne essen ki, hagytam már el gyárit is...


Persze mindez akkor áll fenn, ha rendesen meghúzott lengővillatengelyekkel, teleszkópcsavarokkal is fennáll a probléma, és kétségkívül felfüggesztés-eredetű a zaj. :)

2014. márc. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!