Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meredek emelkedőn, rámpán...

Meredek emelkedőn, rámpán hogy szoktál felmenni?

Figyelt kérdés

Nem régóta van jogosítványom, alapvetően magabiztosan vezetek, de a parkolóházak meredek felhajtó/lehajtó rámpáján nem nagyon merek felmenni/lejönni.

Milyen fokozatban, és milyen sebességgel érdemes egy ilyenen felmenni? És lejönni?



2022. máj. 24. 20:18
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%

Ha meredek, keskeny és rövid akkor lépésben egyesben úgy 1500-1800-as fordulaton.


Lefelé közepesen fékezve motorfékkel.


Ha a fentiek ellentéte akkor lehet kettesben menni.

2022. máj. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%

Lehetőség szerint lendületből kell menni, tehát hogy ne kelljen megállni és újra elindulni a lejtő közepén.

És lehetőleg olyan fokozatban menj, amiben biztosan felmegy, hogy ne kelljen visszaváltani. Ez ugye az autótól és az emelkedőtől is függ, de általában 2-es vagy 1-es.


Lejönni tökmindegy, szintén alacsonyabb fokozatban érdemes a motorfék miatt.

2022. máj. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
5%

#2


Soha nem hallottam még ekkora marhaságot! Láttál te már autót valaha? Téged azonnal el is kellene tiltani a vezetéstől!

2022. máj. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
#3 nem a 2-es vagyok, de muszáj megvédenem őt. Nem írt marhaságot szerintem.
2022. máj. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

#3:

Attól, hogy te még nem hallottál valamiről, még nem lesz automatikusan marhaság...

Egyébként igen, 100+ típusú autót vezettem már és a kb. millió km alatt még nem okoztam balesetet, szóval nem értem, hogy miért kéne eltiltani.


Most már írd le kérlek, hogy szerinted mit írtam rosszul és hogyan kéne helyesen, ha te ekkora autóguru vagy.

2022. máj. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
12%

#4


Lendületből? Miért? Nincs motor az autóban?


Miért mi történik ha meg kell állni? Felrobban az autó? Nem tud elindulni? Vagy mégis mi?


Miért ne lehetne visszaváltani?


Fogalmad sincs hogyan kell vezetni! Te add vissza a jogsid barátom!


Lejönni tökmindegy?

A kettő közül, ez a veszélyesebb.


Te közveszélyes vagy!

2022. máj. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
parkolóházakban általában 5km/h a sebességhatár, ennek megfelelően az 1-es fokozatban érkezel a fel/lejáróhoz, ami megfelelő lesz hozzájuk
2022. máj. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk az tény, hogy nem kötelező lendületből nekimenni minden emelkedőnek mint borjú az új kapunak. Alapvetően 1-esben még egy gyenge autóval is simán el lehet indulni és lehet sebességet tartani.
2022. máj. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
21%
#5 Kedves kérdező! Egyet fogadj meg szépen kérlek! Soha ne menj neki emelkedőnek, vagy rámpának lendületből! Egyszerű fizika az egész. Ha álló helyzetből nem megy fel az autó akkor engedd el!
2022. máj. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Hogy hogy ne menjek neki lendületből? Miután behajtok, a rámpa aljánál fékezzek állóra?? Nem tudom, mi értelme lenne.
2022. máj. 24. 21:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!