Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A deréktámasz mit is jelent...

A deréktámasz mit is jelent pontosan?

Figyelt kérdés
Ez csupán egy kényelmes ülést jelent? Mondanátok olyan autót amiben tutira nincs?

#Derék támasz
2022. máj. 27. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
IFA.
2022. máj. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
What?
2022. máj. 27. 17:37
 3/8 anonim ***** válasza:

A deréktámasz kb. egy púp a támlában, amit bizonyos határok között tudsz állítani. Olyasmi, mint ha egy párnát tömnél a derekad mögé, de nyilván jobban tart és a szövet/bőr alatt van. Ha hosszabb távokat mész, akkor sokat tud dobni a komforton.


Középkategóriáig általában felszereltségfüggő, hogy van-e (ha egyáltalán rendelhető magasabb felszereltséghez), úgyhogy egy alapfelszereltségű Swift-ben, Astra-ban vagy Fabia-ban biztos nem találsz.


Egyébként szerintem IFA-ban viszonylag gyakori utólagos extra, akár fagörgős kivitelben :)

2022. máj. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Mondanátok olyan autót amiben tutira nincs?"

Ezt kérdezted, erre írtam az IFA, abban tuti nincs.

2022. máj. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Astra-ban vagy Fabia-ban biztos nem találsz."

Eddig két Astrám volt, mindkettőben volt, Igaz egyik sem full fapad felszereltségű volt. A H szériában még egy mechanikus tekerővel tudtad a háttámla közepét mozgatni. Ahogy tekerted kitüremkedett, vagy visszasüppedt. A K-nál már elektromos és nem csak ki/be, hanem fel/le is állítható a háttámlában.

Én igazából egyszer állítottam be magamnak hogy kényelmes legyen, utána soha nem nyúltam hozzá.

Valóban valami régebbi, alapfelszereltségű kisautóban nagyobb rá az esély, hogy nincs benne.

2022. máj. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lehet hogy f astrara gondolt a 3mas. Abban nem tudom hogy van de ott olyan az ülés mint egy fotel.
2022. máj. 27. 19:04
 7/8 A kérdező kommentje:
Tehát ahol deréktámasz ott az biztos hogy állítható?
2022. máj. 27. 19:05
 8/8 anonim ***** válasza:

#5: Ezért írtam, hogy _alapfelszereltségű_ Astra-ban vagy Fabia-ban. Nyilván magasabb felszereltségi szintekhez vagy jár, vagy rendelhető. Amúgy tényleg olyasmi, amit az ember csak egyszer állít be magának (bár egyszer egy értékesítő mesélte, hogy az illető egészen meglepődött, amikor megtudta, hogy a beszámítani hozott, 10+ éve újonnan vett autójában van deréktámasz - ezek szerint neki pont jó volt az alapbeállítás :) ).


#7: Igen, ha van, akkor állítható - különben nem deréktámasz lenne, csak standard üléskiképzés.

2022. máj. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!