Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért rángat az F Astra?

Miért rángat az F Astra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 97-es évjáratú Opel Astra F, 1.4, 16V, 90 Pacis járgányom.

Az utóbbi hetekben, elkezdett rángatni több sebességfokozatban. Leginkább a 2-3-4-es sebességekben tapasztaltam. Ha fokozatosan adagolom a gázt, akkor úgy ahogy normálisan viselkedik, de ha pl. harmadik/negyedik sebességnél benyomom tövig a gázpedált, akkor rángatja a kasztnit elég rendesen( nem alacsony fordulaton nyomom be), de ezt is csak időközönként. Tavaly lett cserélve benne komplett gyújtásrendszer mert nem indult be (Trafó, kábelek..stb). Ezt a hibajelenséget mi okozhatja? Gondoltam gyertyára, gyújtásra, esetleg üzemanyagszivattyúra. Kinek volt már hasonló problémája, és mi volt a megoldás? Előre is köszönöm a válaszotokat.



#Opel Astra F menet közben rángat. #Gyújtás kimaradás, Üzemanyag szivattyú probléma
2022. máj. 29. 10:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Gyertyacsere óta mennyit ment? Milyen gyertya van benne? Benzinnyomás megfelelő értékű? Légtömegmérő tiszta? Jó?

Sötétben, ha nyitott motorháztetővel beindítod, nem látszik, hogy valahol áthúz a szikra? Esetleg gyújtásjeladó, de akkor egyesben is rossz lenne...

Kéne olvastatni élő adatokat...

2022. máj. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
elszegényedő benzin keverék, lambda szonda hiba, koszos légszűrő/benzinszűrő.
2022. máj. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Valami a keverékkel/égéssel nincs rendben, az biztos. Millió oka lehet, beleértve a gyújtást is, hiába volt cserélve tavaly.
2022. máj. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyok sok oka lehet. Gyújtás/ keverékképzés rendszerben valahol valami nem ok.
2022. máj. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kb 1 éve lett vezérlés csere + szűrők. Előtte kb. 2-3 hónappal gyújtás elosztó+ gyertyák. 2 éve üzemanyagszivattyú.
2022. máj. 29. 14:27
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem húz át a szikra sehol, legalábbis nem vettem észre este. Leginkább a harmadik sebesség fokozatban produkálja erőteljesen, de a 2-4 sebességben is elő fordul. 1-5 sebesség teljesen rendben van. Nem gondolok váltóra, mert olajat néztem, és nem hinném hogy egyszerre ment volna tönkre 3 sebességfokozat(nagyon kicsi az esélye)
2022. máj. 29. 14:31
 7/8 A kérdező kommentje:
Másfél év alatt kb. 25 ezret ment
2022. máj. 29. 15:13
 8/8 anonim válasza:
Engem egyszer rángattak F Astra, az se volt ám kellemes.
2022. jún. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!