Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek lenne érezhető...

Szerintetek lenne érezhető változás ha chiptuningolt lenne az autóm?

Figyelt kérdés

Adott egy Opel Astra H TT 1.6 75kW 105 LE 150 Nm autóm, ami alapjáraton megy, teszi a dolgát, csak az a baj hogy az elindulás illetve a gyorsítás picit gyengécske.


Filóztam azon hogy van-e értelme ennél az autónál chiptuningot csinálni.

Az alábbiak szerint változnának az adatok:


77 kW -> 86kW

105 LE -> 117 LE

150 Nm -> 166 Nm


Többen mondták hogy az egyel erősebb 1.6 motor a 115 LE változatnál sem kell versenylóra számítani, de könnyebb a gyorsítás ezzel a 10-15 LE és Nm különbséggel. Érdekelne több ember véleménye még innen is.



2022. máj. 31. 04:46
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Persze, minden le és nm számít. Viszont az a kérdés, hogy ez garantálva van-e mivel a szívótuningnál azért a chiptuning nem mindig működik, illetve a karakterisztika sem mindegy. Ha annyi történik, hogy mondjuk most leadja 6000-nél a 105le-t és a chiptuning után 6600-nál adja le a 115le-t, azzal nem nyersz semmit az elindulásnál...
2022. máj. 31. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze, ~10% teljesítménynövekedést a leginkább fakezű/botlábú sofőr is megérez. Azért érdemes megnézni milyen is lesz az a program, ahogy #1 írja
2022. máj. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, igazából engem hidegen hagy hogy gyorsabb legyen az autó, mert alapból nem erőgépnek vettem csak szimplán örülnék ha picit könnyebb lenne és dinamikusabb :)
2022. máj. 31. 15:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Sok autó még a gyári értékeket sem tudja a valóságban, egy új légszűrő-gyújtógyertya garnitúra-olaj+szűrő normális cuccokkal is csodákra képes egy régebbi autónál...Ne várj sokat egy szívó benzines chiptuningtól ami olcsó... Lehet hogy olyan lesz a motor karakterisztikája, hogy alul ugyanúgy nyomatékszegény, felül meg magasabb fordulaton megy jobban, attól függ hogy irják meg. Szerintem ilyen benzin árak mellett nem érdemes chiptuningra költeni, gyújtótrafósor ha elszáll az se kis összeg, inkább tartalékolnék a helyedben...
2022. jún. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Gyertya, szűrők, olajcsere most lesz beiktatva mert már úton vannak, és utána terveznék csak chippelést ha kell. Csak gondoltam addig felteszem a kérdést.
2022. jún. 1. 18:17
 6/6 anonim ***** válasza:
+az üzemanyagszűrőt sokan elfelejtik, egy eltömődött szutykos üzemanyagszűrő is vissza tudja fogni a kocsit, azt is cseréltess (ha nem volt betervezve). A chipet meg szerintem hanyagold....
2022. jún. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!