Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak szervizkönyvvel rendelkez...

Csak szervizkönyvvel rendelkező használtautót érdemes venni?

Figyelt kérdés

Vagy ez nem mindig segít egy jó állapotút kifogni? Csak azért kérdezem mert mostanában nézegetem a hahu-t, és mindig elgondolkozom hogy csak szervizkönnyveseket listázzon vagy az összeset.


Ráadásul ezek mellet még van olyan is hogy ellenőrizhető járműelőélet. Mert ha ezt is bepipálom akkor még kevesebb a találat, így még nehezebb egy jó autót találni.


2022. jún. 1. 17:07
 1/10 anonim ***** válasza:
23%

Használt JóAutók Garanciával érdemes venni, nincs csalódás.


[link]


[link]

2022. jún. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A vezetett szervizkönyv mindenképp előny, de azzal is lehet ügyeskedni. Másrészt egy vezetett könyv nélküli autó sem feltétlenül rossz. Én a vétel előtti átvizsgálásra helyezném a hangsúlyt.
2022. jún. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha csak maga a megléte érdekel, akkor haszontalan, hisz bárki bele tud írni bármit. Én is magam írom a sajátomat, habár én autószerelő vagyok, de a cég pecsétjét nem nyomom rá, hiszen nem hivatalos szerviz. Ha a következő tulaj felhívná a céget, hogy valósak-e a szervizkönyv állításai, akkor azt sem tudnák miről van szó, hisz maszekba csinálom az enyémet, se munkalap, se semmi.


Na de ugyanilyen alapon bárki más is írhat a szervizkönyvbe és tele is hazudhatja. A minimum az, hogy a bejegyzéseknél legyen pecsét. Persze ha nincs, attól még nem biztos, hogy szar, mint mondtam az enyémben sincsen. Ha van pecsét, akkor meg kell látogatni a szervizet, bemondani a rendszámot és megkérdezni, hogy mikor volt ott az autó és mi lett rajta csinálva. Kikeresik a rendszerből, ha ugyanazt mondják el (dátum, elvégzett munka és kilométerállás), mint ami a könyvben van, akkor oké.


Az ellenőrizhető járműelőéletet hagyd a picsába, hülyeség. Az csak azt jelenti, hogy az eladó megadta az alvázszámot, ami alapján le lehet kérni róla információkat a Carvertical-on keresztül. De erről tudni kell, hogy többezer forintot elkér érte a Carvertical és cserébe kapsz jobb esetben haszontalan, rossz esetben téves információt. Szóval azzal ne foglalkozz. Ha le akarod kérni az autót, akkor a rendszám alapján ügyfélkapuból kérdezd le, az ingyenes és az információk is valósak. Ha a fényképeken nem látszódik rendszám, akkor beszélj az eladóval és kérd el tőle. Ha nem mondja meg, akkor valamit tuti rejteget, szóval hagyd is faképnél.

2022. jún. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#3 "hiszen nem hivatalos szerviz"

Mármint a szerviz, mint cég, az hivatalos, csak az általam elvégzett szerviz nem az, hiszen maszekban csinálom, saját munkahelyemen nyilván nem fizetek a saját magam munkájáért. :D

2022. jún. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor az enyémet ne vedd meg! Bizonyára "nagyon rosszul" járnál vele.

Most járt le a garanciám és egyszerűen nem voltam hajlandó közel 100.000Ft-ot tejelni egy normál olajcseréért. Megvettem a gyárilag ajánlott olajat, a gyári beszállítói olajszűrőt és ötöd áron kicseréltem. De mondok jobbat! Szerettem volna levegőszűrőt is cseréltetni az egyik éves szerviz alkalmával. Úgy voltam hogy egye fene, kifizetem azt a 15.000Ft-ot az 5000Ft-os szűrőre és kb 5 perc szaktudást nem igénylő munkadíjra ha már új autót vettem. A márkaszervizben a munkafelvételen elkezdek győzködni, hogy teljesen felesleges, mert 4 év/60.000km a gyári ajánlás. Én meg úgy voltam vele, hogy oké, ha nem kell a pénzem, nem fogom a zsebükbe tömködni akaratuk ellenére. Vettem gyári szűrőt, kicseréltem magamnak, csak épp nincs bepecsételve, olyan mintha 4 évig ugyanazzal a szűrővel jártam volna. A szűrők évenkénti cseréje nem hiszem, hogy bármi negatívumot okozna egy autó műszaki állapotában. Még ha nincs is pecsét. A jövőben is így fogok eljárni. De te tudod...

Persze a te hozzáállásodat is valamennyire meg lehet érteni. Én is látom, hogy sokszor megy a sunnyogás, spórolás, mindenből a lehető legolcsóbbat, mert úgy is el lesz adva, stb... De akik erre képesek, azoknak egy szervizkönyv hamisítás sem nagy ügy. Szóval nem garancia semmire az se ha van és az se feltétlenül baj, ha nincs. A szervizszámlák, autó pillanatnyi megállapítható állapota sokkal többet számít.

2022. jún. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

eddig öt új autóm volt, láttam mi történik a szervizkönyvvel...csak két példa: újonan vásárolt szalonautóm nem vittem szervizbe egyszer sem...aztán úgy hozta a sors, hogy hét év után ugyanabból a szalonból vettem egy új autót, a régit leadtam(gyönyörű, hibátlan állapotban) mondom a tulajnak, itt a szervizkönyv, de tök üres..óóó...semmi baj, megoldom.

...és ott előttem kitöltötte az összes kitöltendőt..


A másik: egy másik szalonban vettem egy japó autót. Kétszer vittem kötelező szervire, mindkétszer észrevettem, hogy az üregvédelmet nem töltötték ki..

A szervizvezető szemrebbenés nélkül kittöltötte az alváz és üregellenőrzést. Többé nem mentem szervizbe egyáltalán.

2022. jún. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tök jó ilyenekről is tudni, hogy léteznek. Én is azt gondoltam, hogy az egyik legjobb és legfontosabb a vezetett szervizkönyv!

De ha bármit beleírhatnak még szervízben is..

2022. jún. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor esetleg érdemes lehet vásárlás és személyes szemügyrevétel előtt elkérni képek formájában a szervízkönyv tartalmát?


Vagy elég akkor ránézni ha személyesen ott vagyunk az autónál és már műszakilag megvizsgáltuk?

2023. máj. 16. 13:56
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az átvizsgálás szerintem többet ér, ugyanakkor én minden számlát megtartok ami az autóval kapcsolatos egy esetleges későbbi eladás miatt.
2023. máj. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem érdekel a vezetett szervizkönyv. Motorszerelőm egy A4-es papírra ír rá mindent, amit fizetéskor lefénymásol magának és ideadja, néha megkérdezi, hogy megmutassa-e a beszerzett alkatrészekről a számlát, nagyon nem szokott érdekelni. Márkaszalonban meg cseréltek már úgy gumit, hogy behúzás nélkül is fogott a fék, de legalább szépen dokumentálták a drágán végzett munkájukat.
2023. máj. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!