Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes 10w40-ről 5w30-ra...

Érdemes 10w40-ről 5w30-ra váltani, úgy hogy kb.2évig (2x10. 000km) 10w40-essel közlekedtem?

Figyelt kérdés
Mindkettő viszkozitás mehet az autóba könyv szerint.

2018. dec. 12. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Arany középút az 5W-40. Ha nem túl kopott a motor akkor mehet bele 5W-30-is.
2018. dec. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát igazából most már valamiért eszi az olajat, csak azt nem tudom hogy a motorkopottsága miatt van ez, vagy szelepszárszimeringes.
2018. dec. 12. 10:22
 3/6 veterán vas ***** válasza:

Érdemes-e?

Attól függ....pl. ha kaptál ajándékba egy hordó 5w-30-ast, akkor használd fel.

Egyébként nincs jelentősége, de nagyon ritkán szoktunk olaj márkát/minőséget váltani.

Tudod, az autó nem olyan mint az ember. Nem változik az "ízlése". ;)

2018. dec. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy a 10W-40 ártott meg neki. Az ugyanis nem kapható full szintetikus változatban, csak fél- vagy részszintetikusként. Oké az 5W-30 sem mind az, de jóval gyakoribb. Szóval a legjobb teljesen szintetikus olajat használni, mert kevésbé kokszolódik vele a motor, pláne ha híg is az olaj. (Koksz miatt is fogyhat az olaj.) A híg olaj ugyanis jobban kering, többet szállít belőle a szivattyú mint a sűrűből, ezáltal jobb a hűtőhatása is. Ha jobb a hűtés, akkor kevésbé hajlamos kokszolódni az olaj azokon a helyeken ahol jó meleg az alkatrész és viszonylag sok időt tölt ott az olaj. Viszont a ló túloldalára sem jó átesni, mert kenési elégtelenség is előfordulhat ami megintcsak káros. Szóval én inkább javasolnék full szintetikus 5W-40-et.
2018. dec. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. dec. 13. 08:12
 6/6 SJoe ***** válasza:
Én is váltottam ilyenformán (az előző tulaj 10w40-et tett bele), s nem panaszkodott a motor. Ha pedig eszi az olajat, akkor arra nem feltétlenül a vastagabb olaj a megoldás.
2018. dec. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!