Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ajánlanátok-e egy kb 20 éves...

Ajánlanátok-e egy kb 20 éves pt cruisert a következők fényében?

Figyelt kérdés
Kb 300-500 ezer ft közötti árban gondolkodok nagyjából 20 éves autókban,és a minap ahogy keresgéltem nagyon megtetszett ez a márka és hozzá értők véleményét kérdezem,hogy ajánlanátok-e a tipust egy szerény jövedelemmel bíró embernek (minimálbér)mert hát olcsó fenntartási költségű autóban gondolkodok ami egyszersmind legyen egyedi de legyen olcsó a fenntartási költség és a disel talan nem eszik annyit…. s a biztosítás meg ami még fizetendő ,ja meg meghibásodás esetén az alkatrészt is ki tudjam fizetni szoval mindezek fényében kérdezem

2022. jún. 3. 07:22
1 2
 1/13 MGéza ***** válasza:
Olcsó? Hm, diselként eszik annyit mint egy benzines, ugyanis elég nagy az öntömege és nagy teljesítményű a motor is. Viszont van benne erő és tágas, de szerintem a 300-500k közötti darabokat felejtsd el... Inkább valami kisautó kéne neked, abból akad normális állapotú ennyi pénzből.
2022. jún. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

egy 20 éves common rail dieselt akarsz mint olcsón javítható autót ?

ember, ha az kicsit megrogyik az többe lesz mint az egész autó, és az csak a beugró tétel.

Ezt úgy kell venni hogy ameddig mozog mehet, és utána be a bontóba..

2022. jún. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Vortrex ***** válasza:
Ez minden, csak nem olcsón fenntartható autó. Már új korában is inkább megszabadultak tőle az emberek, mert beszerezhetetlen vagy méreg drága hozzá minden alkatrész. Ezek mindig is kicsit olcsóbbak voltak az átlagnál, főleg ezért.
2022. jún. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Már látom,hogy akkor felejtős de akkor kicsit drágábbért mondjuk 500-800 ezer között mit erdemes ami olcsón fenntartható? A német drága pedig a polók tetszenek,tetszik még a 206-os peugeott,de főképp a japán autók vonzanak mint Toyota Corolla vagy Honda Civic ezeket 8 körűl látok viszont a Mazda 3-as tök menő ,sportos vagány és 5-6 körűl már latni,ezt ajánlanátok?
2022. jún. 3. 08:16
 5/13 MGéza ***** válasza:
Mazda ilyen árkategóriában általában rozsdás van csak, szóval költős. Peugeot 206 nagyon olcsó kisautó viszont, nem nagyon rozsdásodik. Hondánál Toyotánál szintén a rozsda lehet a nagy ellenfél, motorikusan nem szokott baj lenni velük. Szerintem 206.
2022. jún. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ennyiből ne akarjál dízelt venni, csak ha megszállott füstpárti vagy, és szereted kocsira költeni a pénzed.
2022. jún. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kollégám ponf 750ért adta el a 15 éves Polo-ját, szóval nem reménytelen venni egy olyat ha az tetszik.
2022. jún. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Minimálbér vs PT Cruiser kombó nagyon rossz.

Írd le inkább pontosan mi a terv, és segítünk választani.

Mennyit mennél vele? Hol használnád? Van család vagy inkább egyedül? Kell a nagy csomagtér?

2022. jún. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
10 km-re van a munkahelyem ahova jarok azon túl ritkan max 30 km-es körzetben jarok el a lakohelyemtől a nagy sedan tipustól ódzkodom jobban bejönnek a ferdehátú kevésbé nagy autók a német póló esetleg golf tetszik legjobban de szerintem tul drágak a többihez amik ugyanennyit tudnak ,itt a renault cliot ajánlják de franciába csak a 206-os jön be haveromnak az van csendes alig van belűl zaj erre allergiás vagyok amikor saját hangomat se hallom pedig a ford fiesta v focus is jo kis auto de azt olvastam nekik pont nagy a zajuk … szóval mint irtam még a japánok tetszenek nemrég a mazda 3 as fogott meg vagány olcsó mint irják rá kell sokat még költeni haaat veszek kicsit drágábban de oda fogok figyelni hogy ne rothado küszöbbel vegyek autot meg a toyota corolla es a honda civic ( ez nálam a no1) tetszik ez utóbbit most látok egyet 700 ert
2022. jún. 3. 11:35
 10/13 anonim ***** válasza:

Én 10 km miatt nem vennék dízel idős autót. Ezeknél azért eléggé kicsi az esély, hogy ne legyen olyan baja, ami több 10000 vágy akár 100000 Ft körüli javítást eredményezzen. A fenntartás költségek miatt a franciákat is kizárnám.

Én biztosan japánt vennék. A hiedelmekkel ellentétben akad belőlük olyan, aminek jó gazdája volt és nem rohad. Ha különlegeset akarsz olcsón, akkor nézd meg a Toyota Paseokat és a Mazda MX-3-kat. 90-106 lóerősek általában. Nem erőgépek, de nem is fogyasztanak sokat. Megbízható autók.

Ha fontos a komfort, akkor nézz meg pár E11 Corollát. A 3 ajtós egész jól néz ki. Bár ez szubjektív. Nekem volt, imádtam. Most is Corollám van, csak újabb.

2022. jún. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!