Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rükverc berakásnál reccsenő...

Rükverc berakásnál reccsenő hang. Mitől van, és mennyi megjavíttatni?

Figyelt kérdés
Álló helyzetből.

2022. jún. 4. 13:36
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Régebbi kis autó
2022. jún. 4. 13:37
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
menet közben ne tedd rükibe, csak ha áll az autó.
2022. jún. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is olyan, gondolom nem emel ki a kuplung eléggé vagy váltóval van valami. Javítása drága, nem éri meg szerintem.
2022. jún. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
43%
Próbáld kettős kuplungolással.
2022. jún. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 hypno ***** válasza:
100%
Rendben van a kuplung holtjátékod?...mert ilyesmi akkor fordul elő, ha nem old ki teljesen a tengelykapcsoló.
2022. jún. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ford? Mert akkor normális. Úgy tudsz ellene védekezni, ha kuplungolás után vársz egy kicsit mielőtt rükvercbe rakod.
2022. jún. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 veterán vas ***** válasza:
100%

Ha normálisan kiemel a kuplung, és elegendő az olaj a váltóban, akkor semmit nem kell vele tenni.

Mindössze "csak" meg kell várni amig a fordulat leesik, és azután lehet kapcsolni.

Ugyanis a hátrameneti fogaskerék nincs szinkronizálva.

2022. jún. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kipróbálom majd hogy várok kicsit és utána teszem be R-be. Nem ford.

A kuplunggal nincs baj szerintem, a többi fokozatot szépen behúzza. Bár néha a hármast picit nehezebb betenni, de az inkább vagy típushiba, vagy kopott benne valami, vagy nem tudom.

2022. jún. 4. 18:36
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem az összes többi fokozatot úgy veszi mint a vaj, de az R-t mindig reccsenve. Nem vettem észre ezen kívül semmi problémát vele, csak reccsen egyet. Szerintem ez ilyen, nem kell vele foglalkozni. #3 vagyok.
2022. jún. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Álló helyzetben kapcsold, várj pár másodpercet a kuplung kinyomása után vagy rakd be valamelyik (szinkronizált) előremeneti fokozatba, mielőtt rükvercbe kapcsolnád.

Ha így nem recseg, akkor hibátlan a váltód.

2022. jún. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!