Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift vagy Suzuki Liana?

Suzuki Swift vagy Suzuki Liana?

Figyelt kérdés

Suzuki Swift-nél a 2005 után gyártott "vasaló" formájúra gondolok.

A Lianánál pedig a 2004-es facelift utáni érdekel.


Motorválaszték:

Swift: 1.3 és 1.5 (Sportnál 1.6, de az drágább, mint 1 milla).

Liana: 1.3 (ugyanaz, mint a Swiftnél) és az 1.6 (106 lóerő)


Tudom, hogy a Liana egy kategóriával feljebb van és tágasabb, nagyobb autóról van szó. Az összes benzines motor megfelel számomra mindkét típusnál.

A kérdésem arra irányul, hogy ti melyiket találjátok úgy átlagban jobb autónak? Melyiket érdemesebb megvenni?


Illetve, ha van jobb ötletetek akkor 1 millió forintért milyen autót lehetne megvenni? Mely az a típus, amiből jót lehet venni ennyiért?


Kompakt és városi kisautó között keresgélek, leginkább benzines motorokkal (1.3 és 1.8 között). Továbbá városban és országúton használnám leginkább (autópálya ritkán esne szóba). Az olcsó fenntartás és a megbízhatóság fontos számomra.


Köszönöm a válaszokat és az ötleteket!



2022. jún. 7. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:
81%
Swift, az gyakoribb, jobb hozzá az alkatrészellátás
2022. jún. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem én kommenteltem az előző kérdésedre is, ajánlottam a Lianát, a vasaló Swiftet, a Grande Puntot és a 206-os Peugeot-t.


Más a kettő. A Liana nagyobb, tágasabb, valamivel minőségibb anyagokból épült főleg a beltér, komfortosabb autó. Viszont ritka, relatíve kevesen vették újonnan, mert hát nem egy szépség, így az alkatrészellátása gyengébb mint a Swiftnek (bár nincs arról szó, hogy nem kaphatnál hozzá bármit jelenleg, esetleg karosszériaelemekkel lehet nehezebb dolgod ha megtöröd).


A Swift meg egy Swift. Fürge, virgonc kis kocsi, örök mint a nyomorúság, sok is van belőle, minden szerelő látott már, és ha kell hozzá valami, választhatsz sok-sok gyártótól és sokféle minőségben. Viszont a vasaló Swift azonos állapotban valamivel drágább, és közben egy kisebb, valamivel olcsóbb érzetű autó.

2022. jún. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!