Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltós kocsiknál...

Automata váltós kocsiknál miért szélesebb a fékpedál?

Figyelt kérdés

A kézi váltós kocsiknál nem olyan széles a fékpedál mint az automata váltós kocsiknál.

Ez miért van? Van aki bal lábbal fékez és esetleg azért?



2022. jún. 8. 11:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
mert nem kell a hely a kuplungpedálnak...
2022. jún. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
Nem, csak hogy biztos eltalálja az ember vészhelyzetben. Feltételezik, hogy automatát a tökkelütöttek vesznek, akik még a pedált sem tudják eltalálni.
2022. jún. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A kézi váltósnál nem férne el, ennél meg igen. Sose fékezek bal lábbal, de könnyebben megtalálod, nem csúszik le a lábad, ha hirtelen fékezni kell.

Olyankor tud vicces lenni, mikor olyan vezeti az autót, aki nem szokott hozzá, és az első megállásnál kuplungolni meg fékezni akar, és páros lábbal beleáll.

2022. jún. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
elég egyszerű; amikor kuplungot használod, ne nyomjad le egyidőben vele a féket is, ezért kisebb méretűre tervezik. Automatánál ez nem gond, ott lehet nagyobb a pedál. Ha megnézed a fék és gázpedál közti távolság viszont közel ugyanakkora lesz mindkét esetben.
2022. jún. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

“ amikor kuplungot használod, ne nyomjad le egyidőben vele a féket is”


Mert mi történik akkor?

2022. jún. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Mert mi történik akkor?"


Pl. a mögötted haladó azt hiszi, hogy büntetőfékezel neki.

2022. jún. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
5 lefejeled a kormányt.
2022. jún. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%

6/7 ezt nem értem. A ha kuplungot nyomnék fékezés alatt (nyilván kézinél), vagy fordítva, kinyomott kuplunggal fékeznék, miért fejelném?


Illetve normál esetben nem satufékezgetek más előtt nyomós indok nélkül. Ha meg muszáj, miért a kuplung miatt hinné, hogy büntető?

2022. jún. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld ki jó tempó mellett, hogy bal lábbal beleállsz a fékbe, mintha kuplungolni akarnál. De előtte nézz a tükörbe.
2022. jún. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9 játszottam ilyen marhaságot fiatalon, de szerintem a szitut nem értettem, amit előttem vázolt valaki. Hisz alapból a jobbom van a féken, a bal meg a kuplung mellet, vagy épp rajta.
2022. jún. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!