Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen szervó olajat tehetek...

Milyen szervó olajat tehetek passat b5.5-be?

Figyelt kérdés

Model: Passat B5.5 1.9TDI 101le 2003

Nemrég vettem észre, hogy fura hang hallatszik az autóba amikor parkolok és helyben csavarom a kormányt. Leellenőriztem a szervó olajat s észre vettem, hogy a min. alat van jóval. Na most az autó nem olyan rég került hozzám (2 éve) és nem volt benne szervó olaj cserélve így azt sem tudom milyen van benne, csepegtettem egy keveset egy papírra, sárgás-átlátszó színe van az olajnak. Csere most nem alkalmas mert szükségem van az autóra még kb. 2 hétig… Érdekelne hogy lehet hozzátölteni-e? S ha igen milyen színüt, tipusut, márkájut?



2022. jún. 11. 15:15
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen mindegy , hidraulika olaj és kész.
2022. jún. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az autó kézikönyvében benne van, hogy pontosan milyen kell bele.


Egyébként ,ha már úgy is veszel, érdemes 1-2 literrel venni és leszívni a benne lévőt, feltölteni, majd pár nap múlva ezt megismételni. Ha fel tudod emelni az elejét, akkor jobbra-balra tekergetett kormány (álló motorral!) még több régi olajat kinyom

2022. jún. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#1 Ja tényleg. A motorolaj meg motorolaj, a fékfolyadék meg fékfolyadék, a fagyálló meg fagyálló. A különböző összetételek és szabványok nyilván csak dísznek vannak, de te jól kijátszottad a rendszert, te bátran öntesz turbós autóba 15W olajat, DOT4-es ABS-es fékrendszerbe DOT3 fékfolyadékot, meg G12-es hűtőrendszerbe csapvizet.


Kérdező, az ilyen szerencsétlenekre ne hallgass. API GL-4 minősítésű, VW 501.50 szabványnak megfelelő 75W-90-es hajtóműolaj kell bele.

2022. jún. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
G 002 000 gyáriszámú olaj kell bele.
2022. jún. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!